PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

System operacyjny - smartwatch

Oprogramowanie zarządzające urządzeniem, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli aplikacji na nim zainstalowanych. System operacyjny odpowiada za całość funkcjonowania zegarka i umożliwia użytkownikowi wykonywanie zadań. Do najpopularniejszych systemów należą Android Wear, Tizen oraz WatchOS, lecz niektórzy producenci oferują własne systemy operacyjne, posiadające osobne aplikacje, a niekiedy kompatybilność ze sklepami takimi jak Google Play.


Najpopularniejsze systemy operacyjne:

 


Android Wear

Android Wear jest otwartym, mobilnym systemem operacyjnym firmy Google przeznaczonym dla smartwatchy. Umożliwia instalację tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play (dawniej Android Market) oraz rozbudowaną personalizację wyglądu zegarka.

 


Tizen

Tizen jest mobilnym systemem operacyjnym opartym na Linuksie, przeznaczonym dla smartfonów, smartwatchy, lecz również tabletów i aparatów fotograficznych. Obecnie rozwijany jest głównie przez firmę Samsung.

 


WatchOS

System operacyjny Apple Inc. dla smartwatchy Apple Watch. System jest wzorowany na systemie iOS dla pozostałych urządzeń mobilnych firmy Apple i zachowuje z nim spójność interfejsu.

 

Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartwatcha?
Zegarek dla aktywnych – sportowy czy smartwatch?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację