PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Typ uchwytu - wiertarki i wkrętarki

Uchwyt jest to głowica, w której osadzone są wiertła i/lub bity wkrętarskie. Ma on bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy z elektronędziem.

Rodzaje uchwytów:

Szybkozaciskowy
Uchwyt szybkozaciskowy nie wymaga dodatkowych narzędzi, takich jak kluczyk, dzięki czemu obsługa jest szybsza i mniej kłopotliwa. Jest stosowany głównie w wiertarko-wkrętarkach i niektórych wiertarkach.
 
Zębaty
Uchwyt zębaty cechuje się dużą wytrzymałością i obsługą za pomocą specjalnego klucza, dzięki któremu istnieje możliwość mocnego ścisku wiertła. Uchwyt zębaty jest również bardzo wytrzymały. Stosowany jest w różnych rodzajach wiertarek.
 
SDS+
SDS+ to uchwyt stosowany głównie w młotowiertarkach i młotach udarowo-obrotowych. Posiada średnicę 10 mm i charakteryzuje się solidnym zamocowaniem. Dedykowany jest do pracy z udarem oraz kucia.
SDS Max
Jest to rozwinięcie uchwytu SDS+, przeznaczony do obsługi większych wiertel i dłut. Znajduje zastosowanie w profesjonalnych pracach wyburzeniowych. Średnica uchwytu wynosi 18 mm.
SDS Quick
Uchwyt SDS Quick występuje głównie w elektronarzędziach firmy Bosch. Średnica uchwytu wynosi ok.. 6,5 mm.
Sześciokątny
Wśród wkrętarek akumulatorowych, najczęściej spotykanym jest uchwyt sześciokątny 1/4 cala, do którego pasują tradycyjne bity wkrętarskie.
Czworokątny
Uchwyt czworokątny w rozmiarze 1/2" znajduje zastosowanie głównie w zakrętarkach i kluczach udarowych.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację