Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu (funkcja bezpieczeństwa)


Zabezpieczenie przeciwwypływowe, w płytach grzewczych i piekarnikach, polega na natychmiastowym odcięciu dopływu gazu do palnika, gdy nagle zgaśnie płomień np. w przypadku zalania kipiącym mlekiem, niewystarczającej cyrkulacji powietrza czy podmuchu wiatru.
Czytaj więcej

Zabezpieczenie przeciwwypływowe, w płytach grzewczych i piekarnikach, polega na natychmiastowym odcięciu dopływu gazu do palnika, gdy nagle zgaśnie płomień np. w przypadku zalania kipiącym mlekiem, niewystarczającej cyrkulacji powietrza czy podmuchu wiatru. Użytkowanie urządzeń wykorzystujących gaz wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ jest to substancja bezwonna, trująca i łatwopalna. Mimo, iż gaz dostarczany do Naszych domów jest specjalnie nawanniany, aby łatwiejsze było wykrycie jego obecności w powietrzu, tym niemniej jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do tego zapachu już po minucie. Dlatego ważne jest wyposażenie sprzętów gazowych w dodatkowe zabezpieczenia, które wykryją ulatnianie się gazu i w razie potrzeby odetną jego dopływ.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację