Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Sterowanie

Sterowanie różnego rodzaju urządzeniami odbywa się za pomocą układu mechanicznego lub elektronicznego. Pozwala na ustawienie paramentów pracy urządzenia.

Sterowanie mechaniczne to prostszy układ, działający za pomocą mechanicznego pokrętła. Jest łatwiejsze w obsłudze, jednak mniej precyzyjne, nie pozwala na ustawienie skomplikowanych funkcji. Sterowanie elektroniczne, pozwala na precyzyjne zastosowanie zaawansowanych systemów pracy. Urządzenia z takim układem zazwyczaj posiadają wyświetlacz, pozwalający odczytać informacje o pracy urządzenia.
Czytaj więcej
Sterowanie różnego rodzaju urządzeniami odbywa się za pomocą układu mechanicznego lub elektronicznego. Pozwala na ustawienie paramentów pracy urządzenia.

Sterowanie mechaniczne to prostszy układ, działający za pomocą mechanicznego pokrętła. Jest łatwiejsze w obsłudze, jednak mniej precyzyjne, nie pozwala na ustawienie skomplikowanych funkcji.
Sterowanie elektroniczne, pozwala na precyzyjne zastosowanie zaawansowanych systemów pracy. Urządzenia z takim układem zazwyczaj posiadają wyświetlacz, pozwalający odczytać informacje o pracy urządzenia.
Sterowanie sensorowe pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą dotyku. Jest proste w obsłudze i pomaga utrzymać urządzenie w czystości (brak wystających pokręteł i przycisków, które łatwo się brudzą).
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację