PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Program tematyczny

Program tematyczny pozwala na szybkie i łatwe fotografowanie, bez potrzeby ręcznego ustawienia parametrów aparatu. Ustawienia przysłony i czasu otwarcia migawki są ustawione odpowiednio do danej sytuacji tak, aby użytkownik mógł uzyskać najlepszy efekt, przy pełnym wykorzystaniu możliwości aparatu.
Czytaj więcej
Program tematyczny pozwala na szybkie i łatwe fotografowanie, bez potrzeby ręcznego ustawienia parametrów aparatu. Ustawienia przysłony i czasu otwarcia migawki są ustawione odpowiednio do danej sytuacji tak, aby użytkownik mógł uzyskać najlepszy efekt, przy pełnym wykorzystaniu możliwości aparatu. W programie służącym do fotografowania krajobrazów aparat mocno przymyka przysłonę, aby głębia ostrości obejmowała jak największy obszar. Natomiast w trybie portretowym aparat jak najbardziej otwiera przysłonę, aby uzyskać płytką głębię ostrości i rozmyte tło. Niektóre programy tematyczne są bardziej skomplikowane: za pomocą trybu sportowego aparat włącza ciągły tryb pracy autofokusa, co zapewnia poprawne ustawienie ostrości na obiektach w ruchu. Podniesiona jest również czułość ISO, a otwarta przysłona skraca czas ekspozycji. W przypadku programów nocnych regulowana jest czułość ISO, czas ekspozycji oraz sposób aktywacji lampy błyskowej. Liczba programów tematycznych zależy od modelu aparatu i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację