PROMOCJE

Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Lustrzanka


Lustrzanka jest modelem aparatu fotograficznego, w którym za obiektywem znajduje się ruchome lustro. Podczas celowania i kadrowania lustro jest umieszczone pod kątem 45 stopni, dzięki czemu kieruje obraz rzutowany przez obiektyw na matówkę. W czasie robienia zdjęcia lustro podnosi się, umożliwiając rzutowanemu przez obiektyw obrazowi, dotarcie do przetwornika obrazu. Za pomocą celownika optycznego z okularem i pryzmatem pentagonalnym, użytkownik może obserwować zdjęcie na matówce.
Czytaj więcej

Lustrzanka jest modelem aparatu fotograficznego, w którym za obiektywem znajduje się ruchome lustro. Podczas celowania i kadrowania lustro jest umieszczone pod kątem 45 stopni, dzięki czemu kieruje obraz rzutowany przez obiektyw na matówkę. W czasie robienia zdjęcia lustro podnosi się, umożliwiając rzutowanemu przez obiektyw obrazowi, dotarcie do przetwornika obrazu. Za pomocą celownika optycznego z okularem i pryzmatem pentagonalnym, użytkownik może obserwować zdjęcie na matówce. Aparaty tego typu zazwyczaj posiadają wymienne obiektywy. Lustrzanka jest obecnie najdoskonalszą ze znanych konstrukcji aparatów przenośnych, ponieważ pozwala na precyzyjne kadrowanie, pomiar ekspozycji oraz perfekcyjne ustawienie ostrości z uwzględnieniem właściwości obiektywu zdjęciowego.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację