Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Klasa zamrażarki

Klasa zamrażarki jest parametrem oznaczanym za pomocą gwiazdek.

  • Jedna gwiazdka (*) oznacza temperaturę -6°C. W takiej zamrażarce użytkownik może krótkotrwale przechowywać zamrożoną żywność, która jest przeznaczona do spożycia tego samego lub następnego dnia. Temperatura taka sprzyja również procesowi zamrażania kostek lodu.
  • Dwie gwiazdki (**) oznaczają temperaturę -12°C. W takiej zamrażarce użytkownik może przechowywać mrożonki do tygodnia oraz zamrażać kostki lodu.
  • Trzy gwiazdki (***) oznaczają temperaturę -18°C. W takiej zamrażarce użytkownik może przechowywać żywność w zależności od jej rodzaju od 3 do nawet 12 miesięcy.
  • Cztery gwiazdki (****) oznaczają komorę, w której można zamrożić co najmniej 4,5 kg żywności na każde 100 litrów pojemności urządzenia, od temperatury otoczenia do temperatury -18 °C w ciągu 24 godzin. W takiej zamrażarce użytkownik może głęboko zamrażać produkty, które nie popsują się w niej nawet przez rok.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację