Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Czas otwarcia migawki


Jest to czas naświetlenia klatki filmu (ilość czasu, przez jaką migawka pozostaje otwarta). W zależności od długości czasu otwarcia migawki film może zostać prześwietlony (zbyt długi czas) lub niedoświetlony (zbyt krótki czas).
Czytaj więcej

Jest to czas naświetlenia klatki filmu (ilość czasu, przez jaką migawka pozostaje otwarta). W zależności od długości czasu otwarcia migawki film może zostać prześwietlony (zbyt długi czas) lub niedoświetlony (zbyt krótki czas). Najkrótszy czas otwarcia migawki podawany jest w zakresie od 1/2000 do 1/8000 sekundy, natomiast najdłuższy - od 1 do 60 sekund. Jednak zakres uzależniony jest od modelu aparatu (im większy zakres czasowy, tym szersza możliwość wpływu na efekt końcowy). Najczęściej jednak czas otwarcia migawki jest ustawiany automatycznie. Do fotografowania obiektów szybko poruszających się zaleca się użycia najkrótszego czasu otwarcia migawki (powoduje to "zamrożenie" ruchu). Im czas jest bardziej wydłużony, tym zdjęcie jest bardziej rozmyte.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację