Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Bateria (akumulatorek) AA


Bateria w kształcie walca powszechnie używana w sprzęcie elektronicznym (potocznie nazywana "małymi paluszkami"). Cechuje się wymiarami: średnica 10,5 mm i długości 44,5 mm. Baterie AAA są jednokrotnego użytku i nie należy ich mylić z akumulatorami NiMH oraz NiCd (które można ponownie naładować) o tych samych wymiarach.
Czytaj więcej

Bateria w kształcie walca powszechnie używana w sprzęcie elektronicznym (potocznie nazywana "małymi paluszkami"). Cechuje się wymiarami: średnica 10,5 mm i długości 44,5 mm. Baterie AAA są jednokrotnego użytku i nie należy ich mylić z akumulatorami NiMH oraz NiCd (które można ponownie naładować) o tych samych wymiarach. Baterie alkaliczne zapewniają stabilną i bezpieczną pracę, istnieją także baterie niklowo-metalowo-wodorkowe wykonane w rozmiarze AAA, które charakteryzują się dłuższą żywotnością względem odmiany alkalicznej.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację