Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Technologia oczyszczania

Oczyszczacze posiadają różne technologie oczyszczania. Zobacz, czym wyróżnia się każda z nich.

  • Jonizacja - Urządzenie produkuje jony ujemne (aniony tlenu) i wysyca nimi powietrze. Likwiduje dzięki temu skutki uboczne działania jonów dodatnich, które wytwarzane są przez znajdujący się w każdym mieszkaniu sprzęt RTV. Jony dodatnie stwarzają atmosferę sprzyjającą rozwojowi wirusów, grzybów i roztoczy.
  • Wielostopniowa - Urządzenie oczyszcza powietrze przy pomocy kilku filtrów lub technologii. W zależności od modelu oczyszczacza w filtracji wielostopniowej spotkać możemy filtr wstępny (zatrzymujący większe zanieczyszczenia takie jak sierść lub kurz), filtr HEPA (pochłaniający mikroskopijne zanieczyszczenia, np. bakterie, wirusy, pierwotniaki), filtr węglowy (ograniczający nieprzyjemne zapachy, np. dym z papierosów), filtr katalityczny (katalizujący benzen i lotne związki organiczne), lampę UV (likwidującą baterie i roztocza) lub generator jonów.
  • TSS Ceramiczny Rdzeń Sterylizujący - Ceramiczny rdzeń znajdujący się wewnątrz urządzenia po rozgrzaniu do 200ºC spala wszystkie niepożądane mikroorganizmy i zanieczyszczenia.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację