Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Dolby Atmos

Dolby Atmos wykorzystuje techniki miksowania dźwięku wywołanego przez poruszające się w przestrzeni obiekty z warstwą niezależnych elementów dźwiękowych występujących w pozostałych kanałach i wpuszcza je do dodatkowych kanałów górnych wprowadzających je w ruch wokół Ciebie. Twórcy ścieżek dźwiękowych w przestrzeni 3D, dostawiają do znanej można powiedzieć tradycyjnej ścieżki przestrzennej trzeci wymiar – wysokość dźwięku w przestrzeni. Rezultatem tych zabiegów jest bardzo intensywne i w pełni realistyczne doświadczenie filmu, które wstawia Cię w środek wydarzeń tak wyraźnie jak nigdy wcześniej.

Dolby Atmos przewiduje dwie możliwości rozszerzenia dźwięku przestrzennego do góry: dodatkowe informacje są odtwarzane przez głośniki sufitowe albo, tak jak na zdjęciu, specjalne, ukierunkowane do góry głośniki dzięki odbiciom wywołują wrażenie, że część dźwięku pochodzi z sufitu.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację