PlayStation 5

Zapisz się na newsletter i otrzymaj informację o starcie przedsprzedaży konsoli PlayStation 5!

W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych prosimy zaznacz "Nie jestem robotem".
Oświadczam, że mam ukończone 16 lat. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OleOle! (Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15) w celu otrzymywania informacji marketingowych dostosowanych do moich preferencji na podstawie analizy informacji o zakupach, działaniach w kanałach sprzedaży OleOle! (np. IP komputera, pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, dochody, miejsce zamieszkania) przy użyciu dostępnych środków komunikacji, w tym telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących - zapisz się żeby otrzymywać od OleOle! informacje marketingowe poprzez: telefon, SMS, e-mail, list.
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle!, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

PlayStation 5 – sprawdź kiedy będzie dostępne!

PlayStation 5 to najnowsza konsola od Sony, która ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Dowiedz się, kiedy będzie można ją zakupić!

PlayStation 5 – kiedy premiera PS5?

7 stycznia 2020 roku podczas targów CES Las Vegas Sony zaprezentowało logo swojej najnowszej konsoli, czyli PlayStation 5. O tym, że trwają nad nią prace wiadomo już od wiosny 2019, kiedy to Mark Cerny, główny twórca urządzenia, wspomniał o niej w wywiadzie dla czasopisma „Wired”. Fani entuzjastycznie przyjęli decyzję o zachowaniu ciągłości w nazewnictwie, ale opinie odnośnie designu są mocno podzielone. Chociaż stopniowo pojawiają się kolejne informacje na temat PS5, większość z nich pozostaje tajemnicą.

Nadal nie jest znana dokładna data premiery PlayStation 5. W Internecie można znaleźć wiele domysłów, ponieważ Sony póki co zdradziło jedynie przybliżony moment dystrybucji. Oficjalnie podano do informacji, że konsola ma już być dostępna na Święta Bożego Narodzenia 2020. Producent nie będzie brał udziału w czerwcowych targach E3, dlatego najprawdopodobniej dokładna data premiery zostanie ujawniona podczas Gamescomu, w sierpniu. W obliczu epidemii wirusa COVID-19 możliwe są jednak opóźnienia.

PlayStation 5 – cena

Sony dotychczas nie podało planowanej ceny PlayStation 5. Mark Cerny oznajmił tylko, że: „przy tak nowoczesnym zestawie funkcji będzie z pewnością atrakcyjna dla graczy”. Wiele osób na podstawie dotychczasowej polityki firmy stara się już oszacować wartość nowej konsoli. PlayStation 4 w dniu premiery kosztowało 399 dolarów. Nowy model najprawdopodobniej będzie droższy, tym bardziej w obliczu ostatnich kłopotów na rynku elektronicznym. Specjaliści przewidują, że pierwsza wersja PS5 ma kosztować od 450 do 500 dolarów. Według obecnego kursu to ok. 1700-1900 zł, ale wraz z podatkiem VAT cena może wynieść nawet ok. 2500 zł. Wiele mówi się również o tym, że prawdopodobnie Sony znów zdecyduje się wydać kilka wersji (o różnej pojemności dysku), które będą dostępne w różnych cenach.

Gdzie kupić Play Station 5?

PlayStation 5 będzie dostępne w sprzedaży w polskich sklepach z elektroniką w kilka dni/tygodni po amerykańskiej premierze. PS5 najrozsądniej jest kupić w sprawdzonym, autoryzowanym punkcie sprzedaży, jak OleOle!. Dzięki temu zyskasz pewność, że otrzymasz oryginalny, w pełni sprawny produkt, w dedykowanym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami i dodatkami. Przy okazji zyskasz gwarancję oraz inne ważne dokumenty potwierdzające kupno. W razie jakichkolwiek kłopotów można złożyć reklamację, odzyskać pieniądze lub wymienić produkt na sprawny.

PS5 – parametry techniczne

Odnośnie przyszłych parametrów PS5 krążyło już wiele spekulacji. Mark Cerny kilka z nich potwierdził, a także zdradził sporo nowych informacji. Już teraz wiadomo, że pod tym względem konsola prześcignie konkurencyjną Xbox One X. Jakie szczegóły zostały już oficjalnie podane?

Planowana specyfikacja PlayStation 5:

  • Procesor – po raz kolejny podzespoły do PlayStation wykona AMD, czyli jedna z najlepszych firm zajmujących się produkcją procesorów i kart graficznych na rynku. Procesor Ryzen trzeciej generacji będzie posiadał osiem rdzeni, opartych na mikroarchitekturze 7 nm Zen 2.

  • Dysk SSD – PlayStation 5 ma posiadać najszybszy dysk SSD dostępny obecnie na rynku. Dzięki temu czas ładowania zostanie skrócony do minimum. Dzięki temu nie tylko będzie można szybciej włączać gry, ale też przechodzić do kolejnych etapów już w samej rozgrywce. Tytuły dostępne na tę konsolę będą mogły także mieć znacznie większe światy oraz płynniejszą rozgrywkę. Przy tym będą zajmowały mniej miejsca, tak jak ich przyszłe aktualizacje.

  • Karta graficzna – również zostanie wyprodukowana przez AMD. Będzie to specjalna wersja karty Radeon Navi, obsługująca technologię ray tracing (ang. śledzenie promieni). Pozwoli na bardziej realistyczne odwzorowanie oświetlenia, umożliwiające lepszą animację cieni oraz wierniejsze oddanie dynamicznego otoczenia. Dotychczas taka funkcja była jedynie dostępna dla właścicieli najnowocześniejszych kart graficznych od Nvidii, dedykowanych dla komputerów. Układ graficzny PlayStation 5 ma też obsługiwać rozdzielczość 8K. Póki co jest jednak mało prawdopodobne by miała ona odzwierciedlenie w grach. Sprawdzi się raczej w przypadku odtwarzanych filmów. Można mieć jednak pewność co do idealnej jakości 4K oraz perfekcyjnej płynności obrazu na poziomie 60 klatek na sekundę podczas rozgrywki.

  • Karta dźwiękowa – PS5 ma posiadać innowacyjny, oddzielny układ audio, mający zapewniać doświadczenie dźwięku przestrzennego, co pozwoli graczom na jeszcze większą immersję (wczucie się w rozgrywkę).

  • Kompatybilność wsteczna – na PS5 z powodzeniem będzie można grać w gry przeznaczone na konsolę starszej generacji, czyli PS4.

  • Kontroler Dual Shock 5 – do zestawu dodana zostanie ulepszona wersja kontrolera z najnowocześniejszą haptyką (technologia komunikacji oparta na dotyku, zmianie siły i drgań), która zastąpi tradycyjnie stosowane wibracje. Dzięki tej funkcji pad będzie inaczej zachowywał się w zależności od typu gry oraz wykonywanych w niej czynności. Pozwoli to na jeszcze lepszą immersję. Zmieni się również działanie triggerów. Przyciski L2/R2 mają być adaptacyjne – będą stawiały różny opór w zależności od rozgrywki.

  • Napęd optyczny 4K UHD – PlayStation 5 nadal będzie obsługiwać tradycyjne płyty, dlatego użytkownicy wciąż będą mogli wykorzystywać konsolę np. do odtwarzania filmów czy muzyki.

Na razie nie podano informacji odnośnie ogólnej wydajności PS5. Według specjalistów można spodziewać się mocy na poziomie nawet 13 teraflopów. To ponad dwa razy więcej, niż w przypadku Xbox One X!

W kwestii nowinek warto też wspomnieć o zmianach w interfejsie. W PS5 informacje o wszelkich dodatkach i nowej zawartości do gier będą wyświetlać się już z poziomu menu konsoli, bez konieczności uruchamiania gry. Wprowadzony zostanie także wybór sposobu instalacji gier. Gracze będą mogli zainstalować nie tylko całość, ale też np. wyłącznie tryb multiplayer czy kampanię jednoosobową. W ten sposób będzie można skrócić czas instalacji oraz zaoszczędzić miejsce na dysku.

Przewaga Play Station 5 nad Play Station 4

Chociaż z pewnością jeszcze przez długi czas PlayStation 4 będzie się dobrze sprzedawało na rynku, konsola nowej generacji deklasuje ją pod wieloma względami. Jedną z największych różnic pomiędzy PS4 i PS5 jest szybkość ładowania, zagwarantowana przez rewolucyjny dysk SSD. Wiosną 2019 Sony podczas zamkniętej prezentacji pokazało wybranym przedstawicielom medialnym demonstrację osiągów projektowanej konsoli. W tym celu wykorzystano świetnie recenzowaną grę z PS4 „Spider-Man”. Na dedykowanym sprzęcie jej uruchomienie zajęło 8 sekund. Na prototypie PS5 – jedynie sekundę! Z kolei renderowanie wirtualnego Nowego Yorku odbyło się ok. 10 razy szybciej, bez przestojów w trakcie przesuwania kamery. Nowoczesnym dodatkiem ma być także specjalny układ audio umożlwiający emisję dźwięku w technologii 3D. W połączeniu z ulepszoną haptyką oraz ray traicingiem gracze otrzymają sprzęt, który pozwoli o wiele bardziej wczuć się w gry, niż było to możliwe na konsoli poprzedniej generacji.

PlayStation 5 na oleole.pl

Konsola PlayStation 5 będzie dostępna w ofercie OleOle! tuż po oficjalnej premierze. Na bieżąco będziemy zaopatrywać się w kolejne wersje urządzenia, w różnych wariantach i zestawach. Gwarantujemy najniższe ceny – jeśli gdzieś znajdziesz korzystniejszą ofertę, zwrócimy Ci różnicę! Obsługujemy ekspresową, darmową wysyłkę, w tym dostawę nawet następnego dnia! Przy okazji możesz wybierać spośród szerokiej oferty dodatków wysokiej jakości, dostosowanych do potrzeb najlepszych gamerów. Do nowego PS5 możesz od razu dokupić dodatkowe pady, gry czy inne akcesoria. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz kontaktowy!