Poradnik: Myjka wysokociśnieniowa - jak ją wybrać i czy jej zakup się opłaca?

Wojciech
 Myjka wysokociśnieniowa - jak ją wybrać i czy jej zakup się opłaca?

Myjka wysokociśnieniowa jest urządzeniem, które powinno znajdować się praktycznie w każdym domu. To narzędzie bardzo przydatne w pielęgnacji auta, ale również pomocne w utrzymaniu czystości wokoło domu. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad zakupem myjki ciśnieniowej, odpowiadamy, że warto się w nią zaopatrzyć i podpowiadamy, jak wybrać tę odpowiednią, która posłuży Ci przez długie lata.


Dlaczego zakup myjki ciśnieniowej jest opłacalny?

Myjki wysokociśnieniowe to bardzo wszechstronne urządzenia. Choć ich zadanie jest jedno - czyścić za pomocą wysokiego ciśnienia, jakie wytwarzają - to zastosowań mają całą masę. Pierwszym i podstawowym powodem, dla którego myjka Karcher jest warta zakupu, jest kwestia związana z samochodami. Posiadasz jedno lub więcej aut, albo jednoślad, który w miarę regularnie myjesz na myjni? Myjka wysokociśnieniowa jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, jeżeli masz nawet tylko jedno auto. Mając myjkę ciśnieniową, możemy samodzielnie umyć nie tylko samochód, ale również elewację domu, schody wejściowe, ogrodzenie z klinkieru, kostkę po zimie, która po takim zabiegu nabierze ponownie blasku i świeżego wyglądu oraz wiele innych rzeczy. Im częściej będziemy użytkować myjki ciśnieniowej, tym bardziej opłacalny okaże się zakup, jakiego dokonaliśmy. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać sprzęt do jego przeznaczenia, ponieważ jego parametry będą wpływały nie tylko na jakość mycia, ale również na trwałość myjki.  


Jakie elementy są istotne przy wyborze myjki wysokociśnieniowej?  

Jak przy wyborze samochodu, kosiarki lub też każdej innej rzeczy, tak i w przypadku myjek wysokociśnieniowych istotnych jest kilka elementów, które sprawiają, że dany egzemplarz jest lepszy od innego. Wybierając myjkę, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie dane techniczne i parametry, jak: wydajność, moc napędu oraz ciśnienie wody. Im wyższe wskazania każdego z tych parametrów, tym lepsza i bardziej wydajna jest myjka. Ważny jest też materiał wykonania i jego spasowanie z pozostałymi elementami. Myjki ciśnieniowe, a konkretnie ich pompy, tłoki, zawory oraz głowice mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium lub mosiądzu. Jak nietrudno się domyśleć, mosiądz jest najlepszym materiałem w tym wypadku, a tworzywo - najmniej trwałym. Dobrze, jeżeli producent dorzuca do myjki dodatkowe dysze oraz pianownice. Jednak dokonując wyboru myjki, starajmy się w pierwszej kolejności skupić na samej myjce i podstawowych elementach, a dopiero później na dodatkowym wyposażeniu. 


Myjka wysokociśnieniowa do domu lub firmy

To, jakiej myjki wysokociśnieniowej będziemy potrzebowali, zależy tak naprawdę od nas samych. Jeżeli potrzebna jest nam myjka do sporadycznego użytkowania, bez wahania możemy wybrać model wykonany z tworzywa sztucznego. Taka myjka nie jest myjką profesjonalną, więc jeśli będzie służyła nam sporadycznie, spokojnie wystarczy. W cenie do około 1000 złotych otrzymamy myjkę wysokociśnieniową, która wytworzy ciśnienie do 150 barów. Jeżeli jednak będziemy użytkować naszą myjkę Karcher często i systematycznie, warto zainwestować nieco więcej, bo to zagwarantuje nam lepsze jakościowo materiały i odrobinę lepsze parametry. W sytuacji, gdy prowadzisz firmę, w której masz styczność z takimi zabrudzeniami, jak oleje oraz smary, konieczny będzie większy nakład finansowy. Wtedy warto wybrać myjkę, która będzie stworzona do użytku profesjonalnego. Jej ciśnienie sięgnie już wtedy ponad 200 barów. Wzrośnie też jej wydajność - z niespełna 500 litrów na godzinę do nawet 2000 litrów na godzinę. Warto też rozważyć opcję zakupu myjki z kotłem grzewczym. Dzięki tej funkcji, do usunięcia naprawdę ciężkich zabrudzeń po cieczach technicznych, które są na porządku dziennym, na przykład w warsztatach, nie będzie konieczne stosowanie specjalnych preparatów żrących. Pamiętaj jednak o tym, że większe modele myjek wysokociśnieniowych, które są znacznie lepiej wyposażone, mogą potrzebować większego natężenia prądu. Przed zakupem zwróć uwagę na rodzaj gniazda, jakie jest potrzebne do obsługi nowego urządzenia.   


Pozostałe elementy, na które warto zwrócić uwagę

Prócz podstawowych danych technicznych, z którymi obowiązkowo powinieneś się zapoznać przed zakupem, musisz zwrócić uwagę na kilka mniej znaczących, a jednak nadal istotnych rzeczy. Pierwszą z nich jest sama marka i dostępność akcesoriów oraz części do danego modelu myjki. Im bardziej rozpoznawalna firma, tym prościej o zaopatrzenie się w odpowiednie części do myjki. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy kupujesz znacznie droższy model, który ma Ci służyć przez lata. Dobrze jest w takiej sytuacji wybierać producentów, którzy posiadają dobrze rozbudowaną sieć serwisową. Dzięki temu unikniesz problemu związanego z zakupem części, które podlegają zużyciu. Inną, ważną rzeczą   jest to, jak zbudowana jest myjka, czy posiada duże koła, które ułatwiają jej transportowanie oraz czy jest wyposażona w takie udogodnienia, jak system zwijający do węża. Zwijka do węża jest niezwykle przydatna, ponieważ ułatwia pracę i niweluje problem skręcającego się węża od myjki w stalowym oplocie. Ostatnią rzeczą jest wyposażenie zestawu. Nie zastanawiaj się nad tym, czy wybrać podstawowy zestaw, składający się z myjki i jednej lancy. Jeżeli masz do dyspozycji za nieco wyższą kwotę zestaw z pianownicą, turbo dyszą oraz szczotką, lepiej kupić go od razu. Kupowanie takich dodatkowych elementów osobno jest znacznie droższe. Mając tę wiedzę, bez problemu powinieneś wybrać odpowiednią myjkę do Twoich potrzeb.

 
Zobacz wszystkie myjki wysokociśnieniowe w naszej ofercie.


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!