Poradnik: Jaki depilator kupić?

Jacek
 Jaki depilator kupić?


Większość kobiet szuka swojej ulubionej metody depilacji, która będzie skuteczna, trwała i mało bolesna. Niestety ten zabieg pielęgnacyjny nie należy do najprzyjemniejszych, a każdy ze sposobów jego wykonywania ma swoje wady. Bierzemy pod lupę depilatory mechaniczne i świetlne, i sprawdzamy czym kierować się przy ich zakupie.Depilatory z pęsetami czy dyskami?


Pierwszą cechą, na jaką musimy zwrócić uwagę przy wyborze depilatora jest skuteczność wyrywania włosków. W depilatorach mechanicznych odpowiada za nią głowica. Ten element powinien być dobrze wyprofilowany i ruchomy, aby po użyciu można go było wyczyścić. Na rynku dostępne są modele z głowicą z pęset oraz dysków. Pierwszy rodzaj nadaje się do depilacji rzadszych włosków i wrażliwej skóry. Pęsety są przeważnie położone w większej odległości niż dyski, dlatego nie wyrywają dużej ilości włosów na raz. Kupując taki model warto zwrócić uwagę na ilość pęset, która wpływa na szybkość depilacji. Czym więcej pęset, tym dokładniejszy zabieg.


Braun Silk-epil 9-579


Ten model posiada sporą głowicę z pęsetami, która umożliwia depilację większej powierzchni skóry przy każdym pociągnięciu. Usuwa nawet włoski o długości 0,5 mm. Ruchoma głowice dopasowuje się do skóry, a wodoodporna powłoka pozwala na depilację na sucho i mokro. Depilator jest wyposażony w nasadkę do usuwania włosów z twarzy, zamienną głowicę golącą i szczoteczkę do oczyszczania twarzy.

 Zaletą depilatorów z dyskami jest usuwanie dużej ilości włosów jednocześnie. Te modele nadają się także do depilacji króciutkich włosków. Ważny jest materiał, z którego wykonane są dyski. Lepiej wybrać ceramiczne niż metalowe, ponieważ zapobiegają podrażnieniom i reakcji alergicznej.


Philips Satinelle Advanced BRE640/00To depilator z 17 ceramicznymi dyskami i 32 punktami chwytania włosków. Zaletą modelu jest wyprofilowany, ergonomiczny uchwyt. Depilator został wyposażony w 8 dodatkowych akcesoriów, m.in. głowicę golącą, nakładkę do przycinania, nasadkę masującą i do napinania skóry. Można go używać na sucho i mokro.

 Parametry depilatora – na co zwrócić uwagę

 

W większości depilatorów regulacja prędkości to standard, jednak nie zaszkodzi sprawdzić czy oglądany model jest w nią wyposażony. Zmiana obrotów jest ważna zwłaszcza podczas depilacji wrażliwych miejsc. Większość modeli posiada 2 poziomy regulacji prędkości.

 

Depilatory dzielą się na bezprzewodowe (akumulatorowe), sieciowe oraz akumulatorowo-sieciowe. Największą zaletą modeli zasilanych akumulatorem jest mobilność. Kupując depilator tego typu należy sprawdzić na jaki czas pracy pozwala bateria. Modele sieciowe są za to dużo lżejsze i jeśli nie mamy problemu z dostępem do gniazdka będą wygodne w użyciu.

 

Dużym atutem depilatora jest wodoodporność. Ta cecha nie tylko umożliwia depilację pod prysznicem, ale też dokładne mycie urządzenia.

 

Niektóre depilatory mają funkcję podświetlenia, dzięki której nawet krótkie włoski są dobrze widoczne. Ciekawą opcją jest także tryb silence czyli cichej pracy urządzenia.

 

 

Jakie akcesoria powinien zawierać depilator

 

Nie warto się kierować zasadą „im więcej, tym lepiej”, jednak niektóre z dołączonych do depilatorów akcesoriów są godne uwagi. Na pewno przyda się nakładka do golenia dłuższych włosów. Można nią skrócić włoski przed depilacją. Jeśli planujemy depilację bikini lub twarzy, warto zwrócić uwagę czy model posiada dodatkowe nakładki do miejsc wrażliwych. Droższe modele depilatorów zostały wyposażone w nasadę do peelingu. Ten gadżet ma za zadanie zapobiegać wrastaniu włosów w skórę. Depilatory zawierają także technologie łagodzące ból, m.in. rolki masujące, nakładki naprężające skórę, nasady chłodzące, nawiewy czy rękawice mrożące.

 

Depilacja laserowa w domu?

 

Największą wadą tradycyjnych depilatorów jest wrastanie i szybkie odrastanie włosków. Zabiegi są bolesne i czasochłonne. Alternatywą jest depilacja laserowa lub świetlna. Kilka lat temu ta opcja była możliwa jedynie w salonach kosmetycznych, co wiązało się ze sporym wydatkiem. Dziś na rynku dostępne są urządzenia do fotodepilacji domowego użytku. Urządzenia IPL, bo o nich mowa, to nie to samo co depilator laserowy. Różnią się przede wszystkim długością fal świetlnych. Za kupnem jednego z dostępnych modeli przemawia możliwość pozbycia się włosów na długi czas i atrakcyjna cena w porównaniu wizyt w salonach kosmetycznych. Co więcej zabieg możemy wykonać samodzielnie w domu.

 

Philips Lumea SC2009/00


Urządzenie umożliwia depilację ciała, twarzy i miejsc wrażliwych. Wyposażone jest w lampę o wysokiej wydajności ponad 250 000 błysków. Czas zabiegu dolnej partii nóg trwa około 8 minut. Depilator posiada dodatkowe nakładki do zabiegów okolic bikini oraz twarzy, a także 5 poziomów regulacji intensywności światła.
Zobacz wszystkie depilatory w naszej ofercie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!