Jakie żelazko kupić?

Renata

Żelazka to rodzaj urządzeń małego AGD, które właściwie każdy powinien mieć w swoim domu. Z ich pomocą możemy pozbyć się zagnieceń na tekstyliach, ale też odświeżyć je czy usunąć zarazki za sprawą pary o wysokiej temperaturze. W związku jednak z tym, że oferta sprzętów jest bardzo szeroka, możesz mieć wątpliwości, jakie żelazko kupić. Mamy więc dla Ciebie praktyczny poradnik, w którym przedstawiamy rodzaje urządzeń, technologie i funkcje, a także prezentujemy modele cieszące się popularnością wśród Klientów!

Żelazka i ich rodzaje

Oferta żelazek jest naprawdę obszerna, a producenci dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć zaawansowane technologicznie sprzęty, aby te ułatwiły prasowanie, były komfortowe w użytkowaniu i miały wszechstronne zastosowanie. Jak zatem pośród tak bogatej oferty znaleźć te odpowiednie? Przede wszystkim warto poznać rodzaje żelazek.

  • Klasyczne żelazka – to kompaktowe urządzenia, które najlepiej użytkować z pomocą deski do prasowania. Dostępne są różnych wariantach pod względem wielkości, mocy urządzenia, mocy wyrzutu pary, typu stopy żelazka czy innych funkcji. Doskonale sprawdzają się do usuwania trudnych zagnieceń i prasowania na kant, a ich niewielka konstrukcja czyni je bardzo mobilnymi i łatwymi w przechowywaniu. W ofercie dostępne są także żelazka turystyczne – te bez trudu zapakujesz do walizki i zabierzesz na wakacje. 
  • Generatory pary – para wodna jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie odświeżenie wygniecionych ubrań. W związku z tym na rynku w ostatnim czasie prym wiodą żelazka parowe oraz zaawansowane generatory pary. Takie urządzenie składa się z 2 elementów: stacji parowej oraz podłączonego do niej żelazka. Jak działa? Specjalny bojer wytwarza parę wodną, która wyrzucana jest z żelazka pod bardzo wysokim ciśnieniem. Pod wpływem pary w wysokiej temperaturze dochodzi do rozpulchniania włókien tkanin, przez co te stają się łatwiejsze w prasowaniu. Urządzenie świetnie sprawdza się także do odświeżania ubrań i dezynfekowania ich.
  • Parownice do ubrań – sprzęt do prasowania, który zyskuje na popularności. Urządzenie może przybierać różną formę – od niewielkich parownic do wygładzania tekstyliów, idealnych do usunięcia lekkich zagnieceń czy zabrania w podróż, aż po duże i mające wszechstronne zastosowania konstrukcje. Ubrania z reguły wygładzamy w pozycji pionowej, kiedy te wiszą na wieszaku (często załączonym do urządzenia), co znacząco ułatwia i przyspiesza prasowanie. Taki steamer nagrzewa się błyskawicznie i już po kilku chwilach wyrzuca strumienie pary, które rozluźniają włókna, rozpulchniają je i doprowadzają do wygładzenia.

Kupno żelazka – poznaj technologie

Pionowy wyrzut pary – to technologia umożliwiająca prasowanie w pionowej pozycji żelazka (np. wiszące ubrania na wieszaku, firany). Urządzenie pracuje wówczas w oparciu o wyrzuty gorącej pary, nie wymaga rozkładania deski do prasowania i znacząco oszczędza czas. Para wodna może wówczas przeniknąć i skutecznie rozprostować nawet bardzo grubą i mocno pogniecioną tkaninę, a przy tym nie jest konieczne przytykanie urządzenia do materiału – zagniecenia są prasowane poprzez rozpulchnianie włókien przez parę wodną. Wyrzut pary może być ciągły albo uderzeniowy – im wyższy poziom mocy pary, tym na skuteczniejsze prasowanie możemy liczyć.

System antywapienny – kamień osadzający się w kanalikach parowych podczas wytwarzania pary może brudzić tkaniny wapiennym pyłem, ale też zatykać ujścia pary, zmniejszając jej przepływ. Długotrwałe osadzanie się kamienia może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia żelazka. Zastosowany system ma zatem na celu zapobieganie osadzaniu się kamienia w kanalikach parowych żelazka i tym samym wydłużenie żywotności sprzętu oraz jego skuteczne działanie. Co ważne, system może być wbudowany na stałe, ale też wymienny (specjalne filtry).

System zapobiegający kapaniu – zwiększa komfort prasowania, ponieważ chroni materiał przed powstawaniem plam od wody. Zapobiega bowiem wyciekaniu cieczy z żelazka w czasie prasowania w niskich temperaturach. Kiedy temperatura stopy żelazka obniży się do stopnia przypisanego prasowaniu delikatnych i syntetycznych tkanin lub gdy wyłączymy żelazko, wówczas odcinany jest dopływ wody. 

Regulator pary – taka opcja zwiększa możliwości prasowania. Niektóre tkaniny nie lubią wysokich temperatur, inne wręcz przeciwnie – rozprostowują się dopiero po intensywnym wyrzucie pary. Dzięki technologii regulacji pary, możesz dostosowywać sposób prasowania do typu materiału, ale też intensywności zagnieceń.

Automatyczne wyłączanie – to funkcja żartobliwie nazywana „strażakiem”. Znacząco podnosi poziom bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, bowiem w przypadku dłuższej przerwy w prasowaniu, żelazko samodzielnie się wyłączy. Co to oznacza? Koniec stresu po wyjściu z domu, czy aby na pewno odłączyliśmy żelazko! Jak to działa? Kiedy urządzenie pozostanie w bezruchu np. przez 30 sekund w pozycji leżącej czy 8 minut w stojącej, zostanie wyłączone bez naszej ingerencji. Ryzyko pożaru wskutek nieodłączenia żelazka minimalizowane jest niemal do zera!

Opcja samooczyszczania – urządzenie samoczynnie usuwa powstałe w nim zanieczyszczenia, jednocześnie przedłużając jego żywotność. Jak działa ta funkcja? Użytkownik musi uzupełnić zbiornik z wodą w żelazku, ustawić maksymalną temperaturę i nad umywalką naciskać dedykowany przycisk. W efekcie z otworów w stopie urządzenia pod dużym ciśnieniem zostaje wyrzucona para wodna wraz z wszelkimi drobnymi zanieczyszczeniami.

Dodatkowy wyrzut pary – naciskając specjalny przycisk lub zmieniając ustawienia w urządzeniu, spowodujemy chwilowy, silny wyrzut pary (o wartości sięgającej nawet 200 g/minutę). W efekcie możemy liczyć na miejscowe zwilżenie tkaniny, które znacząco ułatwi rozprasowanie danego obszaru – np. zagięcia po złożeniu odzieży. Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie żelazko kupić, gdy zależy Ci na sprawnym rozprasowywaniu nawet mocnych zagnieceń, to polecamy wybrać model z tą właśnie funkcją – nie musisz zwiększać temperatury żelazka i w bezpieczny sposób możesz uzyskać pożądany efekt.

Jakie żelazko wybrać?

  • Rodzaj stopy żelazka – jeśli wybierzesz żelazko tradycyjne lub generator pary, jest to kluczowa kwestia. Obecnie na rynku dostępne są przede wszystkim żelazka z czterema rodzajami płyt: szafirową, ceramiczną, teflonową i stalową. Najmniej polecana jest ta ostatnia, bowiem jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Stopa ceramiczna jest trwała, odporna na zarysowania i ma bardzo dobry poślizg, co znacząco ułatwia szybkie i wygodne prasowanie. Stopa teflonowa także ułatwia prasowanie, ponieważ żelazko miękko sunie po materiałach, chroniąc jednocześnie tkaninę przed wyświecaniem się. Niestety teflon nie jest zbyt odporny na uszkodzenia i zarysowania, więc trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Ostatnim typem jest stopa szafirowa – to bardzo zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które jednak jest dość kosztowne i rzadko spotykane. Charakteryzuje ją bardzo długa żywotność, odporność na zarysowania oraz łatwość w czyszczeniu.
  • Cena – to bardzo istotna kwestia, bowiem rozrzut cen jest ogromny. Najprostsze modele zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, z kolei te najbardziej zaawansowane generatory pary osiągają ceny nawet powyżej 2500 złotych. Oczywiście wraz rosnącą ceną wzrasta liczba funkcjonalności. Wskaż więc swój budżet i w wyszukiwarce OleOle! zaznacz pożądane wartości – wówczas otrzymasz listę urządzeń, które mieszczą się w wyznaczonych wartościach. 
  • Moc żelazka – im wyższa moc urządzenia, tym wydajniej będzie ono prasowało. Korzystasz z żelazka sporadycznie i do niewielkiej ilości tekstyliów? Powinien wystarczyć sprzęt o mocy ok. 1500-2000 W, ale już dla osób o większym zapotrzebowaniu, polecamy mocniejsze modele, najlepiej o mocy 2200-2400 W. 
  • Wytwarzanie pary – wartość ta określa ilość pary generowanej w ciągu minuty podczas prasowania. Im większa wartość, tym łatwiej i skuteczniej rozprasowywane są zagniecenia. Znacznie bardziej wydajne w tej kwestii są parownice do ubrań oraz generatory pary, aczkolwiek nowoczesne żelazka z górnej półki także powinny spełnić Twoje oczekiwania. Najbardziej wydajne modele oferują wytwarzanie nawet powyżej 50 g/min pary.
  • Funkcje – większość dostępnych funkcji została omówiona powyżej. Warto pamiętać, że niektóre marki mają wykorzystane swoje własne technologie lub stosują specyficzne nazewnictwo. Jakie żelazko wybrać? Wśród funkcji, które szczególnie warte są uwagi musimy wskazać odpowiadającą za bezpieczeństwo opcję automatycznego wyłączania, dodatkowe uderzenie pary ułatwiające rozprasowywanie trudnych zagnieceń, opcja samooczyszczania czy pionowy wyrzut pary. 

Jakie żelazko kupić – polecane modele

Kiedy zastanawiasz się, jakie żelazko kupić, pomocne może okazać się przedstawienie urządzeń, które cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, a przy tym mają bardzo dobre parametry. Prezentujemy więc żelazka, generatory pary i parownice do ubrań, które warto wziąć pod uwagę poszukując odpowiedniego dla siebie sprzętu!

Żelazka

Jedno z najchętniej wybieranych żelazek w ofercie. Jest to urządzenie parowe ze stopą ceramiczną o bardzo dużej mocy (3100 W). Stały wyrzut pary w modelu tym wynosi 45 g/min, a dodatkowo dostępny jest silny wyrzut pary 210 g/min. Żelazko ma najważniejsze funkcje, takie jak samooczyszczanie, system antywapienny, pionowy wyrzut pary czy system zapobiegający kapaniu. W wyposażeniu dostępny jest kabel sieciowy o długości 3 m, co zapewnia większą swobodę w ustawieniu deski i manewrowania przy niej bez potrzeby korzystania z przedłużacza. Idealnie gładka ceramiczna płyta sunie bez trudu po największych zagięciach, a stożkowa końcówka umożliwia bezproblemowe dotarcie do wąskich odcinków materiału (np. przestrzeni pomiędzy guzikami lub przy zapięciach). Atutem jest także możliwość regulowania strumienia pary adekwatnie do rodzaju tkaniny czy stopnia zagnieceń.

żelazko parowe Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

Bestseller wśród tradycyjnych żelazek. To kompaktowy generator pary, który uczyni prasowanie przyjemnym obowiązkiem! 3200 W super mocy w połączeniu z nowoczesnymi funkcjami sprawi, że prasowanie będzie przyjemniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Funkcją, obok której nie można przejść obojętnie, jest SensorSteam, czyli specjalny czujnik dotyku w uchwycie żelazka, który powoduje, że urządzenie grzeje i produkuje parę tylko wtedy, gdy trzymamy je w dłoni. Specjalna, ceramiczna stopa o 3-fazowej konstrukcji gwarantuje idealne rozprowadzanie pary i z łatwością sunie po tkaninie. Jakie jeszcze ma zalety ten model? Wśród najważniejszych należy wskazać funkcję autooczyszczania, hamowania kapania wody nawet w niskich temperaturach czy technologię, która zapewnia niezawodną ochronę przed wyświeceniami.

żelazko z generatorem pary Bosch Sensixx´x DI90 AntiShine TDI903231A

Nowoczesne żelazko, wyposażone w wyjątkową stopę gwarantującą najlepszy poślizg i najwyższą odporność na zarysowania. Szybkie nagrzewanie i wydajne działanie umożliwiają szybsze prasowanie, a silny, ciągły strumień sprawia sprawia, że w głąb tkaniny wnika ogromna ilość pary, która dokładnie rozpulchnia włókna i sprzyja ich rozprostowaniu. Jeśli tkaniny są wyjątkowo zagniecione, można skorzystać z dodatkowego strumienia pary (nawet 250 g/min). Atutem żelazka jest bardzo szybki nagrzew – maksymalną temperaturę osiągniemy już po 2 minutach od uruchomienia. W urządzenie wbudowany jest antywapienny system, pomagający utrzymać sprzęt w dobrej kondycji przez lata. Dla bezpieczeństwa użytkowania zastosowano funkcję automatycznego wyłączania - żelazko wyłączy się samoczynnie po 30 sekundach, jeśli leży na stopie lub po 8 minutach, gdy jest postawione pionowo. Przewód zasilający ma aż 3 m długości, co pozwala łatwo manewrować żelazkiem.

żelazko parowe Philips GC4908/80

Jakie żelazko kupić, kiedy zależy nam na bardzo zaawansowanych funkcjach? Ten model może się świetnie sprawdzić! Nowy, opatentowany filtr Micro-Calc skutecznie zapobiega powstawaniu plam w trakcie prasowania, a stały strumień pary o mocy do 60 g/min sprawia, że żelazko pracuje bardzo sprawnie i wydajnie. Atutem jest także mocny wyrzut pary aż do 260 g/min, co pozwala na łatwe usuwanie nawet silnych zagnieceń. Co jeszcze warto wiedzieć o tym żelazku? Dostępne są w nim automatyczna regulacja pary, spryskiwacz, wyprofilowana końcówka stopy, uderzenie kumulowane na czubku, ergonomiczny przycisk uwalniający parę i duży otwór do uzupełniania wody. Jak na najlepsze żelazka przystało, tak i tutaj mamy funkcję samooczyszczania, system antywapienny oraz opcję automatycznego wyłączania.

żelazko parowe Tefal Ultimate Pure FV9845

Niezwykle nowoczesne żelazko od marki Braun, które posiada innowacyjne funkcje ułatwiające prasowanie, a jednocześnie chroniące tkaniny. Dzięki mocy aż 2800 W oraz niezwykle silnemu wyrzutowi pary (do 230 g/min) w pionie i poziomie, urządzenie zapewnia szybkie usunięcie nawet najtrwalszych zagnieceń. Żelazko zostało wyposażone w innowacyjną technologię iCare, dbającą o bezpieczeństwo Twoich ubrań, poprzez nastawienie jednej, optymalnej temperatury dla wszystkich materiałów – nie musisz czekać na nagrzanie lub schłodzenie stopy. Warto też wspomnieć o wygodnej w użytkowaniu stopie: konstrukcja 3D zapewnia niezwykłą łatwość manewrów po tkaninie w przód i w tył, bez marszczenia materiału oraz dużym pojemniku, który zapewnia swobodną pracę urządzenia nawet przy dużej stercie prania do wyprasowania.

żelazko parowe Braun TexStyle 9 SI9187EWH

Generatory pary

Generator pary pod wysokim ciśnieniem, wyposażony w podwójny system ochrony tkanin. Technologia ta gwarantuje idealny wygląd ubrań, przy jednoczesnym perfekcyjnym prasowaniu.  W urządzeniu mamy do dyspozycji 5 optymalnych ustawień pary i temperatury, dostosowanych do rodzaju tkanin czy poziomu zagnieceń. Na uwagę zasługuje technologia Protect System, która zamienia krople wody w parę, zapobiegając powstawaniu plam na prasowanych tkaninach. Atutem jest dodatkowa szufladka antywapienna Calc Collector, która ułatwia usuwanie kamienia eliminując ryzyko zabrudzenia ubrań. W modelu tym mamy także pionowy wyrzut pary, pojemny zbiornik na wodę (1,6 l), dodatkowe uderzenie pary o mocy do 500 g/min oraz funkcję eco, automatycznie oszczędzającą energię. A jeśli zależy Ci na tym, aby sprzęt już po kilku chwilach był gotów do pracy – model od Tefala spełni Twoje oczekiwania, bowiem możesz niż prasować i odświeżać ubrania po niespełna 2 minutach!

generator pary Tefal Tefal Pro Express Care GV9080 AntiCalc

Wydajny generator pary, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników! Zastosowana została w nim inteligentna, automatyczna regulacja pary - możesz prasować różne materiały bez ręcznej regulacji ustawień temperatury! Tym samym nie trzeba już tracić czasu na wstępne sortowanie prania i odczekiwanie aż żelazko się nagrzeje lub ostygnie. Dzięki technologii OptimalTEMP możesz mieć pewność, że to żelazko nie przypali żadnej tkaniny nadającej się do prasowania, a silny, ciągły strumień pary z łatwością poradzi sobie nawet z najgrubszymi tkaninami. Za wygodę i skuteczność prasowania odpowiada inteligentny czujnik DynamiQ, który precyzyjnie wykrywa sposób poruszania żelazkiem i tym samym uruchamia silny strumień pary wtedy, kiedy jest potrzebny. Efekt? Łatwy prasowanie w krótszym czasie! Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie żelazko kupić, gdy nie lubisz i nie bardzo umiesz prasować – polecamy to urządzenie!

żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Generator pary w przystępnej cenie. Liczysz na proste i skuteczne prasowanie bez konieczności sortowania z optymalnym ustawieniem dla wszystkich tkanin? Ten model daje Ci taką możliwość! Funkcja EasyComfort gwarantuje zawsze odpowiednią temperaturę, aby możliwe było szybkie, łatwe i bezpiecznie prasowanie. Na uwagę zasługuje także Calc'nClean Easy, czyli praktyczny system oczyszczania żelazka z kamienia, który w prosty sposób usunie osad i umieści go w dedykowanym pojemniku. Za automatyczny poziom temperatury odpowiada czujnik i-Temp, dopasowujący ustawienia do wszystkich rodzajów tkanin. Zaletami są także zbiornik na wodę o pojemności 1.3 l (z którym możesz oddać się długim seansom prasowania bez konieczności uzupełniania wody) oraz trójstrefowa technologia prasowania (obejmuje procesy zwilżania, suszenia i wygładzania tekstyliów).

generator pary Bosch TDS6110

Parownice do ubrań

Prasowacz parowy, który cechuje się atrakcyjnym designem i skutecznymi funkcjami prasowania. Urządzenie wytwarza 40 gr/min pary, co pozwala na uzyskiwanie idealnie rozprasowanych, pozbawionych zagnieceń i odświeżonych tkanin. Co więcej, pionowa konstrukcja z wieszakiem nie zajmuje dużo miejsca – możesz swobodnie umieścić sprzęt np. w szafie czy we wnęce, a w razie potrzeby skorzystania przeciągnąć na kółkach do miejsca, gdzie lubisz prasować (np. przed telewizor). Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany wieszak, mini deskę do zaprasowywania, rękawice ochronną, szczotkę do ubrań, zaczepy na wieszaku do prasowania spódnic czy spodni, a także zaczep pozwalający na mocowanie głowicy na maszcie. Jakie są zalety tego wyjątkowego żelazka? Zacznijmy od tego, że jest gotowe do pracy zaledwie w 60 sekund, a czas pracy na pełnym zbiorniku wynosi ok. 30 minut. Co więcej, posiada system zapobiegający osadzaniu się kamienia, funkcję automatycznego wyłączania w przypadku braku wody w pojemniku oraz jest wyposażony w wysoce precyzyjny termostat, gwarantujący ciągłe i precyzyjne podawanie pary.

parownica do ubrań SteamOne Minilys (Biały)

Pora na bardziej kompaktowe rozwiązanie. To niewielka parownica do ubrań, która świetnie sprawdzi się także jako żelazko turystyczne. Urządzenie wyposażone jest we włącznik, kontrolkę gotowości do pracy oraz przycisk rozpoczynający pracę (para wytwarzana po naciśnięciu). Urządzenie dba o bezpieczeństwo tkanin – nie ma możliwości ich przypalenia czy wyświecenia. Warto też wspomnieć, że steamer jest gotowy do pracy w około 30 sekund i znacznie wygodniejszy w użytkowaniu od tradycyjnego żelazka. Element grzewczy wykonany jest z aluminium, z kolei wykończenie ze stali nierdzewnej, co zapewnia optymalną wydajność i żywotność urządzenia. Podobnie jak inne prasowalnice, tak i ten kompaktowy model oferuje pionowy wyrzut pary, a tym samym możliwe jest prasowanie bez użycia deski – wystarczy powiesić wybrane tekstylia na wieszaku, a następnie przejeżdżać parownicą wzdłuż włókien, które będą się rozpulchniać i rozprostowywać.

parownica do ubrań SteamOne S-Nomad (czarny)

To model zbliżony w swojej konstrukcji do poprzednika. Niewielka, kompaktowa prasowalnica świetnie sprawdzi się w domu do szybkiego wyprasowania odzieży, jak i w podróży. Generator gotowy jest do pracy zaledwie w 45 sekund, a dla wygody prasowania i lepszych efektów załączone są specjalne nakładki do różnych zastosowań (np. usuwania sierści, prasowania delikatnych tkanin czy tapicerki). Po napełnieniu urządzenia wodą możesz prasować nim ponad 10 minut, a 3-metrowy kabel zapewni Ci spore możliwości manewru (np. prasowanie wiszących firanek czy zasłon). 

parownica do ubrań Russell Hobbs Steam Genie 25600-56

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał nieco Twoje wątpliwości i już wiesz, jakie żelazko kupić i na które aspekty zwrócić uwagę szukając urządzenia do prasowania. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty OleOle!, gdzie czeka na Ciebie znacznie więcej propozycji. Zakup żelazka poprzedź zapoznaniem się z parametrami i funkcjami oraz oszacowaniem swojego budżetu. Porównaj dostępne modele i zamów ten, który najlepiej odpowiada na Twoje oczekiwania!


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!