Jakie słuchawki do gier wybrać?

Renata

Słuchawki do gier to jedna z obowiązkowych pozycji wyposażenia każdego gracza.  Dobrze dobrane zapewnią komfort, sprawną komunikację i wzmocnią doznania płynące z gry. Poszukujesz nowego urządzenia, lecz nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę? W poniższym artykule podpowiadamy, jakie słuchawki do gier wybrać!

Słuchawki do grania – co je wyróżnia?

Słuchawki do grania to sprzęt, któremu niewątpliwie stawia się znacznie więcej oczekiwań. Jak każde urządzenia dedykowane, tak również i one tworzone są w odpowiedzi na potrzeby konkretnej grupy odbiorców. W przypadku graczy kluczowe są przede wszystkim wygoda, łatwość komunikowania z uczestnikami gry oraz pełne brzmienie. Jakie słuchawki do gier wybrać, by mieć pewność zaspokojenia takich wymagań? Zwróć uwagę na poniższe kwestie – to właśnie za ich pomocą można opisać najlepsze modele!

  • Zamknięta konstrukcja – jaką odznacza się np. model HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM, zapewnia  całkowite odcięcie się od otoczenia i dźwięków z zewnątrz, co wpływa na zwiększony poziom skupienia, odczuwanych wrażeń oraz immersji. 
  • Przestrzenne brzmienie – wiodące modele na rynku to gwarancja wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. Dzięki temu gracz jest w stanie błyskawicznie reagować na zdarzenia w rozgrywce, a nawet określać kierunek źródła generującego dźwięki. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu doznań i własnych osiągów, poszukuj modeli wyposażonych w złącze USB, pozwalające na skorzystanie z przestrzennego brzmienia w jakości 5.1., 7.1., a nawet 9.1.
  • Wbudowany mikrofon – najlepsze słuchawki do gier nie mogą obyć się bez zamontowanego na ruchomym pałąku mikrofonu, pozwalającego na swobodną komunikację z innymi graczami lub członkami drużyny. Powinien redukować szumy pochodzące z otoczenia i zapewniać wysoką jakość rejestracji głosu użytkownika. 
  • Ergonomiczna budowa – gamingowe modele zaprojektowane są w celu zagwarantowania maksymalnego komfortu nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Istotna jest tutaj zarówno właściwa konstrukcja, możliwość regulacji kąta nausznic, jak również wykorzystane materiały, które powinny zapewniać właściwą cyrkulację powietrza i uczucie chłodu. Jednym z najczęściej wybieranych przez gamerów rozwiązań są modele nauszne, opierające się w swej budowie na wytrzymałym, elastycznym pałąku – jak np. SteelSeries Arctis 5 (czarny) czy Tracer Dragon (niebieskie). Na rynku nie brakuje oczywiście kompaktowych dousznych słuchawek do grania, dedykowanych rozgrywkom mobilnym oraz osobom, którym przeszkadzają gabaryty nausznych modeli. 

Tracer Dragon (niebieskie)

Wybór słuchawek dla gracza – na co zwrócić uwagę?

Jakie słuchawki do gier wybrać? Jak to zwykle w przypadku sprzętu gamingowego bywa, na rynku czeka na Ciebie bardzo szeroka oferta zróżnicowanych urządzeń. Wybór odpowiedniego modelu może być zatem nieco problematyczny. Zatem które słuchawki do grania będą najlepsze? Na jakie parametry, oprócz powyżej wymienionych aspektów, należy zwrócić uwagę? Oto najważniejsze kwestie, które koniecznie musisz rozpatrzyć przed zakupem:

Kompatybilność – nawet najlepszy parametrami model zda się na nic, jeśli nie będzie w stanie połączyć się z Twoim sprzętem. Zanim dokonasz zakupu zwróć zatem uwagę, z jakimi platformami lub urządzeniami jest w stanie połączyć się dany model oraz jakim rodzajem złącza dysponuje. Niektóre modele są w stanie współpracować nawet z kilkoma urządzeniami – jak np. SteelSeries Arctis Pro (czarny).

słuchawki z mikrofonem SteelSeries Arctis Pro (czarny)

Typ – najbardziej popularnym rozwiązaniem wśród graczy są wspomniane wcześniej zamknięte słuchawki gamingowe. Możesz się jednak spotkać również z modelami o konstrukcji otwartej, zapewniającej naturalne brzmienie i duży przepływ powietrza lub półotwartej. Nie zapewniają one jednak zupełnej izolacji od otoczenia, a wydobywający się z nich dźwięk może być przez nie słyszalny.

Łączność – bezprzewodowe czy przewodowe? Jakie słuchawki do gier wybrać? Wariant przewodowy (np. Razer Kraken Stormtrooper) to 100% pewność braku lagów i zakłóceń. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na długość przewodu. Jeśli z kolei zależy Ci na braku ograniczających kabli i wygodzie, postaw na model bezprzewodowy. Pamiętaj jednak, by przy jego zakupie, zwrócić uwagę na obsługiwane standardy, wykorzystywaną technologię łączności oraz pole widzenia. Istotny jest także czas pracy na jednym ładowaniu – przykładowo, model Razer Nari Ultimate zapewnia nawet do 20h nieprzerwanej pracy!

Pasmo przenoszenia – standardowe słuchawki do gier odtwarzają zakres w pełni pokrywający się z przedziałem słyszalnym przez ucho człowieka, tj. od 20 do 20 000 Hz. Osoby posiadające bardzo wrażliwy aparat słuchowy powinny swoją uwagę skierować na rozwiązania high-endowe, które odtwarzają zakres od 5 do 45 000 Hz.  

Inne opcje – wybór słuchawek dla gracza powinien uwzględniać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym satysfakcja z rozgrywki będzie jeszcze większa. Z pewnością warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w systemy eliminacji szumów, regulowanie głośności czy kartę dźwiękową USB, która poprawi jakość brzmienia.


Mamy nadzieję, że nasz poradnik nieco rozwiał Twoje wątpliwości dotyczące tego, jakie słuchawki do gier wybrać. Wyznacz budżet, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy i wybierz rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł czerpać ze swoich rozgrywek jeszcze więcej przyjemności. W tym celu zachęcamy Cię do przejrzenia naszych propozycji – w OleOle! czekają na Ciebie słuchawki do gier od najlepszych producentów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!