Jakie kino domowe kupić?

Paweł

Kino domowe to jeden z tych sprzętów, który choć nie jest must have, to jednak niezwykle często gości w naszych domach. Skąd jego popularność? Wiele osób przywiązuje dużą uwagę do tego, jakiej jakości dźwięku słucha i także podczas domowych seansów chce cieszyć się kinowymi wrażeniami. Aby odtwarzana ścieżka wzbudzała pożądane emocje i przenosiła do świata z ekranu, warto wybrać dobrej jakości sprzęt. Jakie kino domowe kupić? Co składa się na zestaw i które modele cieszą się dobrymi rekomendacjami? Sprawdźmy!

Kino domowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Producenci sprzętu audio doskonale zdają sobie sprawę z oczekiwań użytkowników. Zestawy kina domowego mają przyprawiać o dreszcze, gwarantować czysty i donośny dźwięk i przenosić odbiorcę w odpowiedni klimat. W związku z tym inżynierowe prężnie pracują nad udoskonaleniem i opracowaniem technologii na miarę XXI wieku. Rozrost branży audio doprowadził do pojawienia się na rynku ogromnej oferty urządzeń – tak, aby każdy znalazł wariant w interesującym go budżecie i zgodnie ze swoimi upodobaniami. 

Ale czy rzeczywiście potrzebne jest nam kino domowe? Czy nagłośnienie w telewizorze nie wystarczy? Każdy telewizor ma wbudowane głośniki, jednak ich moc bywa różna. Większość modeli nie generuje doskonałego, czystego i donośnego dźwięku, więc taki zestaw nagłośnieniowy sprawdzi się np. podczas oglądania wiadomości czy programów rozrywkowych, ale już podczas seansu filmowego, meczu, koncertu czy seriali, będzie niewystarczający. Alternatywnym rozwiązaniem są soundbary, a jeśli mamy większe wymagania – np. chcemy, by dźwięk był naprawdę wciągający albo wiemy, że sprzęt będzie ulokowany w dużym pomieszczeniu, wówczas warto postawić na kino domowe. O tym, co odpowiada za jego skuteczność przeczytasz w naszym artykule!

Z czego składa się kino domowe?

W związku z tym, że kino domowe to nie pojedyncze urządzenie RTV, a cały komplet sprzętów tworzący spójną całość, to warto poznać jego poszczególne elementy. Pamiętajmy jednak, że w zależności od naszych potrzeb, taki zestaw może się między sobą różnić. Oto urządzenia, które zwykle wchodzą w skład kina domowego.

  • Odtwarzacz Blu-Ray lub odtwarzacz DVD – to element podstawowy, który rozsyła sygnał do innych urządzeń. Urządzenie jest odpowiedzialne za dostarczenie zarówno obrazu, jak i ścieżki dźwiękowej, więc powinno być dobrej jakości i gwarantować odczyt różnych formatów. Zastanawiasz się co lepsze – odtwarzacz Blu-Ray czy DVD? Zdecydowanie bardziej polecamy pierwszy wariant. Jest nowocześniejszy i oferuje obsługę treści o najwyższej jakości. Obecnie jednak urządzenia te można zastąpić odtwarzaczem sieciowym, który nie ma napędu na płyty, ale pozwala na odtwarzanie udostępnionych danych znajdujących się na innych urządzeniach podpiętych do sieci lokalnej. Chcesz oglądać przede wszystkim seriale i filmy na platformach, takich jak Netflix, VOD czy HBO GO? Nie potrzebujesz odtwarzacza Blu-Ray ani DVD.
  • Amplituner – pod pojęciem tym kryje się wzmacniacz z tunerem, czyli odbiornikiem radiowym, który pełni rolę w zestawach kina domowego – w nim znajdują się dekoder oraz procesor dźwięku, odpowiadające za przekształcenie sygnału cyfrowego w analogowy. Ponadto to do amplitunera podpinane są głośniki, odtwarzacz oraz telewizor, a w nowoczesnych modelach także konsole do gier czy komputery.
  • Zestaw głośników – dostępne są różne systemy, ale bez wątpienia na tę kwestię warto zwrócić uwagę, gdy zastanawiamy się, jakie kino domowe kupić. Wśród opcji głośniki centralne, kolumny audio, subwoofery czy zestawy kolumn. Więcej na temat głośników przybliżymy w dalszej części artykułu, by ułatwić Ci podjęcie decyzji o wyborze najlepszego sprzętu.
  • Serwer NAS – to dodatkowe rozwiązanie, które pozwoli nam magazynować pliki i przechowywać je w jednym miejscu. Posiadając dobrej jakości dysk sieciowy stworzysz swoje centrum multimedialne i zyskasz dostęp do potrzebnych danych zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba!
  • System strumieniowania wideo – służą do agregacji osobnych źródeł obrazu oraz dźwięku i elastycznego przesyłania zespolonego sygnału AV do docelowego serwera RTMP. Akcesorium w czasie rzeczywistym analizuje i konwertuje dane z synchronizowanych urządzeń oraz transmituje i monitoruje stan sygnału wyjściowego.  Warto wybrać kino domowe z systemem strumieniowania, kiedy chcemy oglądać telewizję poprzez połączenie internetowe.
  • Telewizor – choć zazwyczaj myślimy o nim zupełnie oddzielnie, to dla optymalnego funkcjonowania kina domowego, dobrej jakości telewizor jest kluczowy. To on pozwoli cieszyć się wrażeniami niczym w sali kinowej. Oferta jest niezwykle szeroka – odwiedź zakładkę telewizory w OleOle! i znajdź model na miarę swoich oczekiwań!

Amplituner a może wystarczy wzmacniacz – kompletujemy zestaw kina domowego

Często na pytanie: „jakie kino domowe kupić?”, otrzymujemy odpowiedź: „przede wszystkim z dobrym amplitunerem”. Ale czy rzeczywiście? O tym, że amplituner odgrywa bardzo ważną rolę już wiesz – to w nim znajdują się dekoder i procesor dźwięku, więc tam dochodzi do przekształcania sygnału cyfrowego na analogowy, a ponadto do niego podpinamy nasze urządzenia (głośniki, odtwarzacz, telewizor czy konsolę). Wybierając amplituner musimy więc zwrócić uwagę na to, by był on dobrej jakości i funkcjonalny. Oto najważniejsze parametry!

  • Liczba kanałów – mówi nam o tym, ile maksymalnie głośników możemy podłączyć. Zwykle możemy liczyć na konfiguracje 5.1 oraz 7.1, ale znajdziemy także można zestawy 11.2. Co oznaczają te liczby? Pierwsza mówi o liczbie zwykłych głośników, a ta po kropce o możliwości podłączenia subwoofera. Którą konfigurację wybrać? Tu warto wziąć pod uwagę swój budżet, bowiem im więcej głośników, tym droższy będzie zestaw kina domowego. Najczęściej klienci decydują się na zestawy 7.1, a bardziej wymagający użytkownicy sięgają po dające więcej możliwości zestawy 11.2.
  • Moc wyjściowa – dla dobrej jakości dźwięku (a na tym przecież nam zależy decydując się na zakup kina domowego), powinniśmy wybrać urządzenie o mocy od 100-150 W na jeden kanał. Zwróćmy jednak uwagę na zapis – producenci niekiedy podają ogólną moc amplitunera. Najlepiej więc, jeśli trafimy na zapisy np.  5 x 100 W, dzięki czemu wiemy, że mamy tu do dyspozycji 100 W na każdy z 5-ciu kanałów. Dlaczego to ważne? Bowiem im wyższa moc wzmacniacza, tym lepsze wrażenia dźwiękowe. Pamiętajmy jednak, by podejść do tematu rozważnie – nie ma sensu wybierać do małego pomieszczenia amplitunerów o niebotycznej mocy, gdyż zyskamy efekty odwrotny od planowanego. 
  • Rozmiary – amplitunery to ciężkie i zarazem duże urządzenia, zatem już przed zakupem kina domowego polecamy zastanowić się, gdzie zostanie on umieszczony. Masz mało miejsca? W takim razie postaw na bardziej kompaktowe rozwiązanie.
  • Formaty dźwięku – urządzenia te różnią się pod względem ilości dekodowanych formatów dźwiękowych. Im będzie ich więcej, tym lepiej, ponieważ zyskamy dodatkowe możliwości.

A może wystarczy wzmacniacz do kina domowego?

Taka wątpliwość pojawia się dość często wśród klientów kompletujących zestaw kina domowego samodzielnie. Rozwiewamy więc wątpliwości – wiele zależy od tego, w jakim celu będzie głównie wykorzystywany sprzęt. Jeśli do seansów filmowych – lepiej wybrać amplituner, z kolei gdy planujemy oddawać się muzycznym sesjom czy oglądać koncerty, dobrym wyborem będzie wzmacniacz. Chcesz uniwersalne kino domowe? Wybierz jedno i drugie! Kup amplituner wyposażony w wejście pre-out oraz wzmacniacz, a następnie odpowiednio połącz ze sobą urządzenia.

Najlepsze kino domowe musi mieć dobre głośniki – jak je wybrać?

Głośniki odpowiadają za jakość brzmienia przetwarzanych i rozsyłanych przez odtwarzacz dźwięków. Dobór głośników ma ogromne znacznie nie tylko dla audiofilów, ale też miłośników kina czy pasjonatów gier. Kompletując najlepsze kino domowe samodzielnie, sprawdź na początku w ile wyjść został wyposażony amplituner, a następnie dopasuj wybór głośników. Dostępne są 3 główne warianty:

  • 5.1 składające się z dwóch głośników przednich, jednego centralnego, dwóch tylnych oraz dodatkowego subwoofera (ten odpowiada za generowanie niskich dźwięków). To zdecydowanie lepsze rozwiązanie aniżeli samo wykorzystanie dwóch głośników, jednak uzyskanie kinowych efektów dźwiękowych jeszcze nie jest możliwe. 
  • 7.1 – to zestaw 5.1 powiększony o dwa głośniki „efektowe”. Uzyskujemy wówczas dźwięk głębszy i bardziej przestrzenny, który zapewni o wiele więcej wrażeń.
  • 11.2 – najbardziej rozbudowany system, korzystający z wielu zaawansowanych urządzeń rozsyłających dźwięk. Znajdziemy w nim wysokiej jakości głośniki pełnozakresowe, a także te obsługujące niższe rozdzielczości. Rozwiązanie spełni oczekiwania wymagających użytkowników, bowiem takie połączenia zapewnią nam odpowiednią głębię i przeniosą do świata filmu czy sprawią, że poczujemy się niczym na koncercie.

W ofercie czekają na Ciebie liczne zestawy kolumn od takich marek, jak Jamo, Taga Harmony, Yamaha czy Onkyo. Różnią się one ceną, specyfikacją i wyglądem. Jeśli masz już kolumny, mogą Cię interesować również subwoofery oraz głośniki centralne. Kompletując swój sprzęt pamiętaj, że kluczowe jest to, jakiego materiału użyto do osadzenia głośników. Jeśli chcemy uzyskać czysty dźwięk wysokiej jakości, powinno być to drewno, a nie plastik czy zwykła sklejka. Niestety modele drewniane zwykle mają wysoką cenę. Wolisz zestaw skonfigurowany przez specjalistów? W takim razie sprawdź dostępne zestawy kina domowego i tam znajdź odpowiedni wariant. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótkie zestawienie sprzętów, które cieszę się pozytywnymi rekomendacjami ekspertów oraz zyskały uznanie wśród Klientów!

Jakie kino domowe kupić – polecane modele

Zestaw dźwięku przestrzennego wyposażony w dwa wysokie głośniki, gwarantujące dynamiczny dźwięk. Mocny dźwięk jest niezwykle istotny, gdy chcemy oddać się pełni rozrywki – zarówno podczas oglądania filmu, serialu, meczu czy słuchania muzyki. Dwa głośniki typu tallboy, a dodatkowo dwa satelitarne i subwoofer łącznie mogą się poszczycić mocą na poziomie 1000 W. W efekcie uzyskujemy precyzyjny dźwięk przestrzenny, który przenosi widza w sam środek akcji i możemy poczuć się niczym podczas seansu w kinie albo koncertu na żywo!

zestaw kina domowego 3D Sony BDV-E4100

Co więcej, ta niezwykła jakość dźwięku idzie w parze z opcją podłączania różnych urządzeń. Masz urządzenie wyposażone w funkcję NFC i Bluetooth? W takim razie połączenie go z zestawem kina domowego możliwe jest za sprawą jednego dotknięcia! Co więcej, łącze Bluetooth umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki z komputera, telefonu iPhone, iPada czy iPoda. Nie musisz też martwić się o jakość dźwięku i czystość brzmienia – o nie zatroszczy się system Digital Music Enhancer. Z kolei wbudowana technologia bezprzewodowa Wi-Fi® pozwala w prosty sposób podłączyć smartfon, laptop lub tablet i połączyć się z Internetem, by oddać się ulubionej rozrywce w otoczeniu nastrojowych dźwięków. Dodatkowo posiadając kino domowe Sony BDV-E4100 możesz cieszyć się dostępem do Entertainment Network. 

Jakie jeszcze są zalety tego kompletu? Po pierwsze – pięć razy większa szczegółowość na odtwarzaczu Blu-ray niż w przypadku nośników DVD. 

Na uwagę zasługuje również niesamowita stylistyka, która doskonale wkomponuje się w aranżację nowoczesnych i stylowych wnętrz. Po drugie – użytkownik ma do wyboru jest szereg trybów dźwiękowych, np. „piłka nożna”, który sprawi, że poczujesz się jak na stadionie. Po trzecie – niepodważalną zaletą jest dźwięczny bas w czasie głośnych scen akcji oraz przestrzenny i mocny dźwięk. Po czwarte – odtwarzacz Blu-ray Disc™ interpoluje obraz z płyty DVD do jakości bliskiej HD i tym samym zyskujemy wyraźniejszy, pełen detali obraz. Po piąte – za sprawą aplikacji TV SideView możemy sterować kinem domowym poprzez smartfon albo tablet. 

Zestaw kina domowego w skład którego wchodzą wszechstronny amplituner Yamaha HTR-2071 oraz zestaw głośników Prism Audio Vienna. Amplituner obsługuje m.in. skalowanie obrazu do rozdzielczości 4K i oferuje pełną kompatybilność z formatem 4K Ultra HD (z HDR10 i Dolby Vision). Za wysokiej jakości dźwięk stereo odpowiada tryb Direct, z kolei aż 17 programów dźwięku przestrzennego DSP daje możliwość dopasowania ustawień brzmienia do typu odtwarzanej ścieżki dźwiękowej. Spore znaczenie ma także wzmacniacz – ten dostarcza moc 100 W na kanał, więc bez trudu możemy wysterować głośniki o niskiej impedancji. 

zestaw kina domowego Yamaha HTR-2071, Prism Audio Vienna (czarny)

Amplituner wyposażony został w złącza HDMI, pozwalające na podłączenie i łatwiejszą obsługę kilku urządzeń jednocześnie. Obsługiwane formaty audio w tym urządzeniu to MP3, WMA i WAV. Jakie jeszcze zalety ma ten zestaw kina domowego od Yamaha? To między innymi funkcje SCENE i HDMI CEC, ułatwiające obsługę kilku urządzeń jednocześnie czy tryb Direct, dzięki któremu użytkownik może liczyć na wierne odtworzenie dźwięku wysokiej jakości.

Na uwagę zasługują także Virtual CINEMA FRONT, czyli funkcja zapewniająca rzeczywisty dźwięk przestrzenny z pięciu głośników ustawionych z przodu oraz Extra Bass, czyli rozwiązanie dostarczające mocny, basowy dźwięk nawet przy wykorzystaniu niewielkich głośników. Nie zapominajmy także o opcji trybu ECO – ten pozwala nam na obniżenie zużycia energii nawet o 20%! Sprzęt oczywiście jak na Yamahę prezentuje się niezwykle elegancko i z pewnością uzupełni dobrze każdą aranżację wnętrza, dodając jej charakteru. Podsumowując – to dobre urządzenie w zaskakująco niskiej cenie, jak na tak renomowanego producenta.

Jeśli interesuje Cię zakup wysokiej jakości kina domowego, obsługującego Dolby Atmos i DTS:X o dużej mocy i z tradycyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi – warto przyjrzeć się tej pozycji. Choć jest to zestaw kompaktowy (świetny nawet do niewielkich wnętrz), to ma sporo do zaoferowania!

zestaw kina domowego Onkyo HT-S5915

Urządzenie ma bardzo dużą moc i sprawnie przekształca dźwięk płynący z naszego telewizora czy odtwarzacza w czyste, prawdziwie przestrzenne brzmienie. Co więcej, za sprawą tego urządzenia starsze ścieżki dźwiękowe są mapowane w celu lokalizacji dźwięku i zwiększenia jego wielowymiarowości, a tym samym użytkownicy mogą oddać się w pełni dźwiękom 3D bez wyposażania pomieszczenia w głośniki sufitowe.

Amplituner w tym urządzeniu oferuje konfigurację 7.1, a moc znamionowa RMS wynosi 7 x 160 W. Mamy tutaj kolumny przednie i tylne półkowe i półkową kolumnę centralną, a także aktywny subwoofer 80 W. Co jeszcze warto wiedzieć o tym sprzęcie? Nowoczesny, superrealistyczny system dźwięku przestrzennego DTS:X został wyposażony w obiektowe kodowanie dźwięku – w efekcie projektant dźwięku może dowolnie lokować elementy w akustycznej przestrzeni dźwiękowej 3D, a słuchacz może cieszyć się niesamowitym wrażeniom płynącym z dźwięku przestrzennego.

Atutem w tym zestawie kina domowego jest łączność Bluetooth. Dzięki niej możesz odtwarzać ulubione utwory muzyczne z wysokiej jakości dźwiękiem stereofonicznym korzystając ze swoich urządzeń mobilnych wyposażonych w tę technologię! Jeśli chodzi o stylistykę, to jest na tyle klasyczna i elegancka, że na pewno dobrze wkomponuje się do aranżacji Twojego salonu!

Zestaw kina domowego, w skład którego wchodzą amplituner Yamaha MusicCast RX-V485 oraz zestaw głośników Yamaha Yamaha NS-F51/NS-P51. Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V485 posiada funkcję multiroom MusicCast, obsługe Tidal, Spotify. Dzięki niej muzyka z serwisu muzycznego jest pobierana bezpośrednio przez amplituner, a urządzenie mobilne służy wyłącznie do wyboru utworów i możesz z niego w tym czasie swobodnie korzystać (np. dzwonić, korzystać z mediów społecznościowych itp.).

zestaw kina domowego Yamaha MusicCast RX-V485 (czarny), NS-F51/NS-P51 (orzech)

Warto też dodać, że sprzęt ten pozwala na podłączenie bezprzewodowych tylnych głośników, np. Yamaha MusicCast 20 lub Yamaha MusicCast 50 jako tylnych głośników efektowych, a także bezprzewodowego subwoofera MusicCast Sub 100. Zestaw kina domowego użytkownicy chwalą za łatwość w konfiguracji i świetne wyposażonie, a także bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Przyjrzyjmy się teraz lepiej amplitunerowi. Ten obsługuje w pełni format 4K Ultra, a dodatkowo może skalować obraz niższej rozdzielczości do formatu 4K. Współpracuje on również z formatami HDR Video i jest wyposażony w złącza HDMI® (4 wej./1 wyj.) z kanałem zwrotnym ARC oraz sterowaniem CEC. Dodatkowo użytkownik może wybierać spośród 17 programów dźwięku przestrzennego Cinema DSP i dostosowywać je do typu odtwarzanej muzyki czy ścieżki dźwiękowej w filmie.

Co więcej, urządzenie wyposażono w port USB do podłączenia pamięci przenośnych, umożliwiono podłączenie kolumn frontowych w bi-ampingu i zapewniono łatwą konfigurację z pomocą aplikacji AV Setup Guide. Chcesz wykonać pomiar akustyki pomieszczenia? Zrób to za sprawą dołączonego do zestawu mikrofonu pomiarowego poprzez autorski system YPAO. Zainteresował Cię ten zestaw? Sprawdź szczegółową specyfikację omawianego kina domowego i zamów sprzęt, by cieszyć się jego wszystkimi funkcjonalnościami.

Pora na zestaw kina domowego dla wymagających. To komplet urządzeń od marki Yamaha, połączony tak, aby zapewnił Ci najlepsze wrażenia podczas rozrywki. Bez względu na to, czy zamierzasz oglądać filmy, grać w gry, oglądać mecze czy słuchać muzyki – sprzęt ten Cię nie zawiedzie. Wręcz przeciwnie – wciągnie do przedstawionego świata, wzbudzi emocje i sprawi, że nie będziesz mógł się doczekać kolejnych chwil z jego wykorzystaniem.

zestaw kina domowego Yamaha MusicCast RX-V485 (czarny), Indiana Line Nota 550 X/740 X (czarny dąb) / Yamaha 2x WX-021 (czarny)

Kupno kina domowego w tym wariancie wiąże się ze sporym wydatkiem, ale jedno jest pewne – to zestaw, który posłuży przez lata i spełni oczekiwania nawet wymagających użytkowników. W jego skład wchodzi amplituner w konfiguracji 5.1, a jego moc znamieniowa to 5 x 110 W. Wykorzystane dekodery dźwięku wielokanałowego to Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio. Możesz więc liczyć na kinową i zachwycającą rozrywkę we własnym domu! Model ten posiada korektor dźwięku, możliwość regulacji tonów oraz radio sieciowe. Obsługuje następujące formaty: MP3, WMA, WAV, FLAC, AIFF, ALAC (Apple Lossless), DSD. Mamy w nim kolumny przednie podłogowe, centralną kolumnę półkową oraz tylne kolumny półkowe. W sprzęcie zastosowano złącze HDMI (4 wejścia, 1 wyjście) oraz m.in. wejście słuchawkowe i wejście Ethernet (LAN). 

Co jeszcze warto wiedzieć o tym komplecie urządzeń? Ma on funkcję pozwalającą na przesyłanie nieprzetworzonego sygnału 4K przez urządzenie do telewizora, co zapewni przestrzenny dźwięk w najwyższej jakości. Dostępna jest również funkcja Yamaha Compressed Music Enhancer – odpowiada ona za odzyskiwanie jakości wyjściowego zakresu częstotliwości ścieżki dźwiękowej – możemy więc liczyć na czyste i bardziej szczegółowe brzmienia oryginalnej muzyki z cyfrowo skompresowanych formatów (np. MP3). Ponadto urządzenie obsługuje filmy w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli) i oferuje możliwość sterowania smartfonem lub tabletem. Jest także kompatybilny z systemem Multiroom Yamaha MusicCast, zgodny z urządzeniami Apple (iPhone, iPad) oraz posiada wyłącznik czasowy (tzw. sleep timer).

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał nieco Twoje wątpliwości i już wiesz, jakie kino domowe kupić. Pamiętaj jednak, że przedstawione modele to jedynie namiastka pełnej oferty naszego sklepu OleOle!. Sprawdź dostępne produkty i biorąc pod uwagę wymienione przez nas wskazówki, znajdź zestaw na miarę swoich oczekiwań. Wówczas zakup kina domowego będzie udany, a sprzęt posłuży Ci przez lata!

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!