Jaką podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać?

Paweł

Przegrzewający się laptop to częsty problem osób, które często korzystają ze sprzętu w warunkach innych, niż praca na biurku czy stole lub eksploatują go przez długie godziny. Przyczyny bywają różne, ale jednymi z częstszych są zakurzone wentylatory bądź zużyta pasta termoprzewodząca. Jednym z rekomendowanych rozwiązań jest zastosowanie specjalnej podkładki. Podpowiadamy, jaką podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać.

Podstawka chłodząca pod laptopa – dlaczego warto ją mieć?

Masz wrażenie, że Twój sprzęt szwankuje? System sam się restartuje lub bardzo długo uruchamia, masz wrażenie, że urządzenie działa wolniej, a obudowa laptopa często jest gorąca i uruchamiają się wentylatory? Być może masz problem z przegrzewaniem się sprzętu. Pierwszym krokiem powinno być więc skrupulatne wyczyszczenie jego elementów, a szczególnie wlotów do wnętrza i układu chłodzącego. Niezbędna może także okazać się wymiana pasty termoprzewodzącej. Wsparciem w tej sytuacji będzie też oczywiście podstawka chłodząca pod laptopa. Warto z niej skorzystać szczególnie, gdy urządzenie długo pozostaje włączone oraz gdy korzystasz z niego na miękkim podłożu. Stawiasz laptopa na kolanach, kołdrze, kocu albo poduszce? W takim razie narażasz go na przegrzanie. By temu zapobiec, warto już teraz dokonać zakupu przydatnego akcesorium. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model.

Wybór podstawek chłodzących pod laptopa – wskazówki przed zakupem

Podstawki chłodzące pod laptopa są niezwykle popularne. Korzystają z nich nie tylko gracze, ale coraz częściej też użytkownicy urządzeń na co dzień – w pracy, do nauki, surfowania w sieci czy oglądania filmów. Aby jednak wybrać dobre akcesorium, spełniające Twoje oczekiwania, warto kierować się parametrami i wskazówkami, które poniżej prezentujemy!

  • Wielkość podstawki chłodzącej pod laptopa – warto zwrócić uwagę na ten aspekt, gdyż nie każda podstawka będzie odpowiednia dla rozmiarów Twojego urządzenia. Większość modeli dostosowana jest do laptopów o określonej ilości cali – najpopularniejsze to te dostosowane do urządzeń od 11 do 15 cali oraz od 15 do 17 cali.  
  • Liczba wentylatorów – podstawowe podstawki chłodzące pod laptopa, idealne dla osób korzystających z urządzenia do celów biurowych czy naukowych, mają po jednym wentylatorze. Jeśli jednak silniej obciążasz sprzęt i używasz np. zaawansowanych programów graficznych, aplikacji albo grasz w gry – postaw na bardziej zaawansowany model, np. z 2, 3 lub 4 wentylatorami.
  • Dodatkowe funkcje – jeśli lubisz designerskie rozwiązania, mogą spodobać Ci się podkładki podświetlane. Inną funkcją, która często stosowana jest w tych urządzeniach są HUB USB, czyli koncentratory USB. Taki dodatek pozwala na podłączenie do jednego portu USB większej liczby urządzeń.

Jaką podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać – polecane modele

  • Natec Dipper – jedna z tańszych, a zarazem bardziej popularnych podstawek chłodzących pod laptopa. Dostosowana jest do laptopów od 11 do 15,6 cala. Ma wymiary 377 x 267 x 33 mm i wykonana została z kompozycji różnych materiałów – metalu oraz tworzywa sztucznego. Maksymalna głośność tego akcesorium to 18 dB, co czyni je dość cichym. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 660 obr./min., a dodatkowe funkcje w tym sprzęcie stanowią hub USB i podświetlenie.

podstawka chłodząca Natec Dipper

  • Tracer podkładka chłodząca Gamezone Wing 17,3" RGB – gdy zastanawiasz się, jaką podkładkę chłodzącą pod laptopa wybrać, powinieneś rozważyć też ten model. Dostosowany jest do sporych laptopów – od 15 do 17 cali. Podstawka na maksymalną prędkość obrotową 800 obr./min., zasilana jest poprzez USB, a jej dodatkowymi atutami są hub USB i podświetlenie. W przypadku tego sprzętu otrzymasz 24 miesięczną gwarancję.

podstawka chłodząca Tracer Podkładka chłodząca Gamezone Wing 17,3" RGB

  • Genesis Oxid 250 (NHG-1144) – jest to wyposażona w aż 4 wentylatory podstawka chłodząca pod laptopa, która idealnie współdziała z laptopami 15-17 cali. Wykonana jest z tworzywa sztucznego, zasilana poprzez USB i podświetlana. Działa cicho i sprawnie, wygląda nieprzeciętnie i bez wątpienia warto wziąć ją pod uwagę ze względu na atrakcyjną cenę.

podstawka chłodząca Genesis Oxid 250 (NHG-1144)

  • Targus podkładka AWE55EU – bestseller w sklepie OleOle!, który ma mnóstwo pozytywnych opinii użytkowników. Podstawkę wyposażono w dwa wentylatory, które zapewniają optymalne chłodzenie. Jest ona odpowiednia dla urządzeń 15-17 cali. Atutem jest prosty wygląd oraz dobry stosunek ceny do jakości.

podstawka chłodząca Targus Podkładka AWE55EU

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jaką podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać. Polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu online OleOle!, gdzie dostępnych jest wiele funkcjonalnych modeli. Już teraz wybierz podstawkę chłodzącą pod laptopa i zwiększ bezpieczeństwo pracy swojego sprzętu. Owocnych zakupów!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!