Jak dbać o ekran smartfona?

Renata

Niezniszczalne telefonu pokroju słynnej Nokii 3310 to już przeszłość. Dziś mamy do dyspozycji nowoczesne, pełne praktycznych funkcji i designerskie smartfony. Niestety dość łatwo uszkodzić ich ekran, a co za tym idzie – sprawić, że urządzenie przestanie działać lub straci na swoim wyglądzie. Polecamy więc dowiedzieć się, jak dbać o ekran smartfona. Rozważamy także, jak czyścić ekran w smartfonie oraz czy warto zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia. Zapraszamy do lektury!

Ekran w smartfonie – jak dbać?

Mamy dla Ciebie kilka praktyczny wskazówek, jak dbać o ekran smartfona. Stosując się do nich, zwiększysz szanse, że telefon z dotykowym ekranem posłuży Ci przez wiele lat.

 • Unikaj długiej ekspozycji urządzenia na słońce.
 • Zadbaj też, by smartfon nie znajdował się w bardzo niskich temperaturach. 
 • Do czyszczenia dotykowych ekranów wybierz odpowiedni środek, a także zaopatrz się w ściereczkę z mikrofibry, która nie będzie rysować ekranu. Dobrym rozwiązaniem mogą być także chusteczki do czyszczenia smartfonów, np. Reinston chusteczki czyszczące ECH002 (100 szt.)

ściereczki Reinston chusteczki czyszczące ECH002 (100 szt.)

 • NIGDY nie umieszczaj telefonu bezpośrednio na ziemi czy piasku. Tłuszcz, środki chemiczne, a w wielu przypadkach (telefony niewodoszczelne) także nie powinny mieć do niego dostępu.
 • Zainwestuj w dobrej jakości pokrowiec lub etui. Zminimalizuje to ryzyko zarysowań (np. w torebce, kieszeni), a także będzie stanowić amortyzację na wypadek upadku czy obicia.
 • Nie polecamy trzymać smartfona w kieszeni spodni ani w kieszeniach, gdzie będą miały styczność z innymi elementami – np. częstym błędem jest współdzielenie kieszeni przez telefon, klucze i monety.

Jak czyścić ekran w smartfonie?

Czyszczenie ekranu urządzenia to jedna z kluczowych odpowiedzi na to, jak dbać o ekran smartfona. I choć nie uchroni nas ono przed zbiciem, to jednak już przed zarysowaniami może. Dokładne oczyszczenie ekranu pozwoli Ci pozbyć się niewielkich, ale bardzo szkodliwych dla urządzenia zabrudzeń – m.in. piasku czy plastikowych drobinek. Szczególnie warto zadbać o tę kwestię, gdy właśnie aplikujesz folię lub szkło hartowane na ekran. Niestety, ale drobinki pod nimi mogą go poważnie uszkodzić. 

Oczywiście czyszczenie też korzystnie wpłynie na estetykę urządzenia, zapewni Ci dobry komfort widzenia oraz będzie nieodzownym krokiem, jeśli chodzi o utrzymanie właściwej higieny. Niestety na telefonie lubią osadzać się różnego rodzaju zanieczyszczenia, zarazki, bakterie itp., dlatego warto się ich regularnie wyzbywać.

W ofercie OleOle! znajdziesz liczne produkty czyszczące do telefonów. Wybierz dobrej jakości płyn, chusteczki, sprężony gaz czy cokolwiek uznasz za zasadne. Nie korzystaj z chemii, acetonu czy różnego typu środków żrących, bowiem mogą uszkodzić ekran – może on np. stracić na kolorach, ostrości czy czułości na dotyk. Ekrany są niezwykle delikatne, składają się z wielu warstw i łatwo je niestety przez nieuwagę uszkodzić.

Jakie akcesoria do smartfona warto kupić?

 • Etui do telefonów – w ofercie OleOle! znajdziesz kilka tysięcy różnych propozycji. Sprawdź, co mamy do zaoferowania w przypadku Twojego modelu. Do wyboru najczęściej tradycyjne, silikonowe etui-plecki (krawędzie wchodzące na przód ekranu chronią go przy upadkach), ale też etui z klapką, osłaniające w pełni ekran. Alternatywą są też tzw. wsuwki, gdzie całe urządzenie wsuwasz do środka pokrowca oraz kabury – zamykane, pełne pokrowce, gwarantujące świetną ochronę. Warto też rozważyć pokrowce wodoodporne oraz specjalne etui do przepasania na biodrze, założenia na ramię, na przypięcia na rower. Wszystkie mają wspólną, niezwykle ważną funkcję – zabezpieczają ekran smartfona przed zniszczeniem. 

 • Folie ochronne – w tej kategorii dostępne są nie tylko folie na urządzenia, ale też szkła hartowane i szkła hybrydowe, odpowiednie do różnych modeli smartfonów. Zapewnią ochronę dla urządzenia przed zarysowaniami, a nawet przed zbiciem ekranu.

profesjonalna folia ClearPlex Folia do smartfona z naklejeniem

 • Uchwyty do telefonów – zastanawiasz się, jak mogą ochronić ekran smartfona? Odpowiednio przypięty telefon jest stabilniejszy, a ryzyko, że go upuścić i zbijesz ekran znacząco zredukowane. Dostępne są uchwyty samochodowe, uchwyty na rower, elastyczne uchwyty sprzyjające utrzymaniu urządzenia w dłoni czy uchwyty do selfie.

uchwyt rowerowy Reinston EUT016

Ekrany w smartfonach – czy warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie?

To, że smartfony nie są niezniszczalne, lubią spaść na podłogę, a co najgorsze – ekran często ulega zarysowaniom i pęknięciom, już ustaliliśmy. Teraz pora zastanowić się, jakie kroki prewencyjne możemy podjąć. I choć powyżej zamieściliśmy Ci całą gamę sposobów, jak dbać o ekran smartfona i nawet podpowiedzieliśmy, jakie produkty warto kupić, to jest jeszcze jedno, niezwykle funkcjonalne zabezpieczenie.

Kupując telefony i smartfony w OleOle! możesz objąć dodatkową ochroną gwarancyjną swój nowy sprzęt. Poza standardową, zupełnie bezpłatną gwarancją masz jeszcze dwie opcje – ochronę podstawową oraz ochronę rozszerzoną.

Obie te opcje oferują dodatkowo po 2 latach od zakupu:

 • szybki i profesjonalny serwis w razie awarii;
 • gwarantują wymianę na nowy sprzęt, kiedy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna (wówczas użytkownik pokrywa tylko 10% wartości nowego sprzętu);
 • nie ma tu żadnego limitu napraw i ukrytych kosztów;
 • zyskujesz wygodę – wystarczy wykonać telefon, aby zgłosić awarię;
 • oszczędność pieniędzy – to mały wydatek w stosunku do kosztów napraw.

Decydując się na ochronę rozszerzoną, oprócz powyższych otrzymujesz to, na czym z pewnością najbardziej Ci zależy – ochronę dla uszkodzeń mechanicznych już od dnia zakupu. Wówczas gwarancja obejmuje szybką naprawę w razie przypadkowego uszkodzenia (przez 12 miesięcy), a nawet szybką naprawę w razie przepięcia prądu (także przez 12 miesięcy).

Podsumowując, troska o ekran smartfona to skuteczny sposób na to, by wydłużyć jego żywotność. Polecamy zakup dodatkowego ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych, zakupienie szkła hartowanego lub specjalnej folii, wybranie dedykowanego pokrowca oraz regularną pielęgnację. Powodzenia!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!