PROMOCJE

Najczęściej zadawane pytania - Raty Alior

Podstawowe pytania

Co to są Raty Alior Bank?

Raty Alior Bank są kredytem, który można dostać:

 • bez opuszczania domu
 • bez podpisywania dokumentów
 • bez okazywania zaświadczenia o dochodach

Klient, który wybrał tę formę płatności, samodzielnie wypełnia wirtualny wniosek ratalny, a decyzja w sprawie przyznania kredytu, przychodzi drogą mailową.

Kto może kupować na Raty Alior Bank?

Z opcji Raty Alior Bank mogą korzystać wszyscy Klienci sklepu internetowego OleOle.pl. Raty Alior Bank są dostępne dla wszystkich, którzy:

 • mają ukończone 18 lat
 • mają internetowe konto osobiste
 • posiadają stałe źródło dochodów

Co muszę przygotować, by móc sporządzić wniosek?

Aby szybko i bezproblemowo wypełnić i wysłać wniosek ratalny, przygotuj:

 • dowód osobisty
 • dane zakładu pracy, w tym: adres, telefon, datę zatrudnienia
 • informację o osiąganym dochodzie netto

Czy mogę wcześniej spłacić Raty Alior Bank?

Istnieje taka możliwość. W celu skorzystania z niej, i wcześniejszej spłaty kredytu, należy skontaktować się z Alior Bank i powiadomić bank o zamiarze wcześniejszej spłaty. Numer infolinii Alior Bank to 801 11 55 99.

Czy otrzymam fakturę na firmę przy zakupie ratalnym?

System ratalny sklepu OleOle.pl nie obejmuje finansowania podmiotów gospodarczych. Oznacza to, że w razie skorzystania z tej formy zapłaty, nie wystawiamy faktury na dane podmiotów gospodarczych. Istnieje możliwość otrzymania faktury na Twoje dane, czyli imię, nazwisko i adres zamieszkania.

W jakich godzinach można sporządzić wniosek o Raty Alior Bank?

Możliwość składania wniosków, dla wszystkich klientów, jest dostępna 24h/dobę. Sama decyzja kredytowa zapada najczęściej w przeciągu 15 minut w godzinach 7:00-22:00. Decyzje do wniosków wypełnionych w innych godzinach są podejmowane po 7:00 następnego dnia. Jest to związane z dostępnością BIK.

Jaka może być kwota kredytu?

Najmniejsza możliwa kwota na zakupy ratalne to 300 zł. Największa wynosi natomiast 20 000 zł.

Czy aby wziąć Raty Alior Bank muszę posiadać konto osobiste?

Tak. Żeby skorzystać z opcji zapłaty ratalnej, potrzebne jest konto osobiste.

Na jaki okres można wziąć raty?

Okres spłaty rat wynosi od 3 do 36 miesięcy.

Kto udziela Rat Alior Bank?

Podmiotem udzielającym kredytu na zakupy ratalne w OleOle.pl jest Alior Bank.

Decyzja kredytowa

Czy muszę posiadać konto osobiste w Alior Bank, aby móc wziąć Raty Alior Bank?

Konto osobiste nie musi być założone w Alior Bank. Wystarczy konto w jakimkolwiek innym banku, z którego będzie wykonywany przelew weryfikacyjny 1 zł.

Ile trwa weryfikacja wniosku o Raty Alior Bank przez partnera ratalnego?

Zazwyczaj decyzja jest podejmowana w ciągu kilkunastu minut. Czas weryfikacji Twojego wniosku uzależniony jest jednak od dostępności Biura Informacji Kredytowej. W związku z tym, w niektórych sytuacjach (zwłaszcza w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy) procedura ta może zająć więcej czasu.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Istnieje możliwość wyboru kredytu z ubezpieczeniem, lub bez ubezpieczenia. Wykupując ubezpieczenie masz pewność, że w przypadku utraty pracy, poważnego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel, czyli firma Ergo Hestia S.A, przejmie zobowiązanie spłaty. Miesięcznie wynosi to jedynie od kilku do kilkunastu złotych.

 • W przypadku utraty pracy - ubezpieczyciel spłaca za Ciebie 6 rat, masz więc zapewniony spokój, oraz czas niezbędny do znalezienia innego miejsca pracy.
 • W przypadku śmierci kredytobiorcy – ubezpieczyciel zobowiązuje się do spłaty całego zadłużenia, dzięki czemu rodzina nie pozostaje z niespłaconymi zobowiązaniami.

Dostałem pozytywną decyzję banku - co dalej muszę zrobić?

Wystarczy dokończyć proces zakupowy w OleOle.pl. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, OleOle.pl wygeneruje e-mail z prośbą o wybór terminu dostawy.

Czy mogę odstąpić od umowy Rat Alior Bank?

Tak. Termin na odstąpienie od umowy wynosi 14 dni od daty jej zawarcia.

Dostałem odmowną decyzję banku - co więcej mogę zrobić?

Zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie można skorzystać z wielu promocji, znacznie obniżających cenę zakupu.

Spłata rat

Czy otrzymam papierowe wersje umowy oraz blankietów spłat?

Niezbędne dokumenty dotyczące umowy o kredyt będzie można wygenerować i wydrukować z systemu. Można ją również zapisać dla pewności na dysku twardym komputera. Listownie otrzymasz za to od Alior Bank harmonogram spłat i numer konta do spłaty kredytu.

Jaki jest sposób spłacania Rat Alior Bank?

Kredyt spłacany jest w równych ratach. Odsetki są co miesiąc, i doliczone są do raty kredytu. Kwotę raty, termin spłaty oraz numer rachunku znajdziesz w umowie kredytu, oraz dostaniesz listownie od banku.

Czy można dokonać wcześniejszej spłaty Rat Alior Bank?

Istnieje taka możliwość. W celu skorzystania z niej, i wcześniejszej spłaty kredytu, należy skontaktować się z Alior Bank i powiadomić bank o zamiarze wcześniejszej spłaty. Numer infolinii Alior Bank to 801 11 55 99.

Gdzie uzyskam informację o liczbie rat pozostałych do spłaty?

W celu uzyskania informacji dotyczącej liczby rat i kwot pozostałych do zapłaty, należy skontaktować się z Alior Bank. Numer infolinii Alior Bank to 801 11 55 99.