Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

System operacyjny - tablety

System operacyjny to oprogramowanie zarządzające systemem tableta, tworzy środowisko pozwalające na uruchamianie i kontrole zadań użytkownika. Do najbardziej popularnych systemów operacyjnych należą:    

 

Android

To darmowy system dla posiadaczy telefonów komórkowych oraz tabletów. W Skład platformy Android wchodzą: system operacyjny, oprogramowanie pośrednie, interfejs oraz aplikacje. System współpracuje ze społecznością deweloperów, piszących aplikacje. Poszerzają one funkcje urządzeń, dostępne są w Google Play (dawniej Android Market).

 


iPhone OS (iOS)

iPhone Os (iOS) - System operacyjny stworzony przez Apple Inc. z myślą o urządzeniach mobilnych, takich jak tablety. Stworzony jest na bazie systemu operacyjnego Mac OS X 10.5. System posiada przyjazny interfejs, gwarantuje wydajność i niezwykłą funkcjonalność iPadów.

  Windows 8.1
Windows 8.1 jest najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym od Microsoft. Charakterystyczny ekran startowy bazuje na prostym, graficznym układzie. Znajduje się na nim szereg kafelków, które w każdej chwili można łatwo spersonalizować. Dodatkowo, w sklepie Windows, znajdują się tysiące aplikacji, rozszerzające możliwości urządzenia. Windows 8.1 pozwala jednocześnie otworzyć wiele aplikacji, a ich układ na ekranie można indywidualnie dostosować do swoich aktualnych potrzeb. Utworzone dokumenty zapisywane mogą być bezpośrednio w wirtualnej chmurze, dzięki temu dostęp do nich jest możliwy gdziekolwiek jesteś. Użytkownicy Windows 8.x przez ograniczony czas mają możliwość darmowej aktualizacji systemu do wersji Windows 10.
  Windows 10
Nowy system Windows 10 łączy w sobie najlepsze cechy Windows 7 oraz Windows 8.x. Został stworzony przy współudziale społeczności miłośników Windows, których uwagi zostały uwzględnione przy projektowaniu nowego systemu. Jedną z cech jest powrót do menu Start. Jednocześnie nadal pozostaje możliwość ustawienia charakterystycznych dla poprzedniej wersji "kafelków". Windows 10 jest najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym od Microsoft, dającym wiele możliwości jego użytkownikom.

 

Uwaga!!!

W zależności od daty zakupu urządzenie może posiadać różną wersję oprogramowania !!!

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację