Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Typ nawilżacza

  • Aromatyzer - Idealny do aromaterapii. Działa podobnie jak nawilżacz ultradźwiękowy i rozpyla substancje aromatyzujące zmieszane z wodą. Zwykły nawilżacz ultradźwiękowy na skutek używania olejków mógłby ulec uszkodzeniu. Te urządzenia są właśnie stworzone do ich rozpylania.
  • Nawilżacz mechaniczny (ewaporacyjny) - Dzięki pracującemu w urządzeniu wentylatorowi zapewnia równomierne nawilżenie pomieszczeń. Daje to dużo większą efektywność, niż w wypadku nawilżaczy ultradźwiękowych. Z urządzenia wydostaje się wilgotne, lecz nie mokre powietrze. Dodatkowym, pozytywnym efektem jego pracy jest oczyszczenie powietrza z większych pyłków i kurzu. Należy pamiętać, że jest to jedynie efekt uboczny i nawilżacze tego typu nie zastąpią oczyszczania opartego na filtracji HEPA i jonizacji powietrza.
  • Nawilżacz parowy - Idealny dla małych dzieci lub osób z chorobami dróg oddechowych. Podczas użytkowania temperatura powietrza w pomieszczeniu wzrasta, co może być uciążliwe. Ze względu na konieczność podgrzania wody, zużywa więcej energii elektrycznej niż pozostałe typy nawilżaczy.
  • Nawilżacz ultradźwiękowy - Zużywa najmniej energii elektrycznej. Mgiełka jest bardzo delikatna i nie nagrzewa powietrza, dlatego można używać go też latem. Ultradźwięki są niesłyszalne dla ludzkiego ucha (dotyczy to zdecydowanej większości osób. Bywa jednak, że niektóre osoby czują dyskomfort w bliskości takiego urządzenia. Nie zaleca się też stosowania nawilżaczy ultradźwiękowych przy noworodkach. Ultradźwięki mogą być uciążliwe również dla zwierząt domowych, zwłaszcza psów i kotów).
  • Nawilżacz i oczyszczacz 2w1 - Urządzennie łączące w sobie funkcje oczyszczania i nawilżania. Oczyszczanie powietrza może odbywać się poprzez filtrację wodną, filtry HEPA oraz jonizację powietrza. Nawilżanie jest mechaniczne, a pracujący w urządzeniu wentylator zapewnia duży przepływ powietrza i jego obieg w pomieszczeniu, co daje dużo większą efektywność, niż w wypadku nawilżaczy ultradźwiękowych. Poprzez pracę wentylatora urządzenie emituje pewien poziom hałasu, dlatego warto się zapoznać ze specyfikacją dotyczącą tego parametru.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację