Słownik pojęć i terminów

W jaki sposób korzystać ze słownika?
Wybierz literę alfabetu:

Kontrast dynamiczny


Kontrast dynamiczny jest stosunkiem między najjaśniejszym i najciemniejszym elementem wyświetlanego w tym czasie obrazu. Kontrast dynamiczny uzyskuje się poprzez zastosowanie wielu algorytmów programowych, które wpływają na postrzeganie wyświetlanego obrazu (np. zmianę jasności podświetlenia wraz ze zmianą wyświetlanego obrazu).
Czytaj więcej

Kontrast dynamiczny jest stosunkiem między najjaśniejszym i najciemniejszym elementem wyświetlanego w tym czasie obrazu. Kontrast dynamiczny uzyskuje się poprzez zastosowanie wielu algorytmów programowych, które wpływają na postrzeganie wyświetlanego obrazu (np. zmianę jasności podświetlenia wraz ze zmianą wyświetlanego obrazu). Wartość tego parametru jest kilkukrotnie większa od rzeczywistego kontrastu matrycy (zobacz: kontrast statyczny), dzięki czemu najczęściej jest prezentowany w reklamach. Użytkownik może porównywać wartości kontrastu dynamicznego tylko przy produktach tego samego producenta. Kontrast dynamiczny jest wykorzystywany w telewizorach LCD oraz projektorach multimedialnych.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację