Czytniki e-book do 500 zł – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Paweł

Rośnie popularność elektronicznych czytników książek. Trudno się dziwić – w jednym miejscu, zawsze przy sobie, możemy mieć naprawdę ogromną bibliotekę pozycji, które nas interesują. W związku z tym, że każdy ma swoje preferencje i ulubione marki, warto dopasować zakup do potrzeb. Przedstawiamy więc wskazówki, jak wybrać czytnik e-book, sprawdzimy czy da się znaleźć dobre czytniki e-book do 500 zł i zaprezentujemy kilka modeli, które cieszą się uznaniem wśród klientów! Zapraszamy do lektury. 

Czytniki e-book do 500 zł – czy da się taki kupić?

Wiele osób przed zakupem urządzenia zastanawia się, jaki budżet musi przyszykować. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy można kupić dobre czytniki e-book do 500 zł. Elektroniczny czytnik to sprzęt na którym możemy otwierać książki, czytać je i przechowywać. Inwestycja w urządzenie wydaje się więc znacznie bardziej oszczędna i ekologiczna, aniżeli regularne kupowanie kolejnych pozycji papierowych. Tak więc pomimo wydatku rzędu kilkuset złotych (a nawet kilku tysięcy, bowiem za zaawansowane urządzenia możemy zapłacić powyżej 1000 zł), z czasem może nam się to zwrócić.

Wracając jednak do pytania, czy znajdziemy czytniki e-book do 500 zł – odpowiedź brzmi: TAK. Wystarczy sprawdzić ofertę sklepu online OleOle!, gdzie mamy dla Ciebie kilka pozycji mieszczących się w tym budżecie. Są to elektroniczne czytniki od takich marek, jak inkBOOK, Pocketbook czy Amazon. Poniżej przedstawimy Ci więc ranking czytników e-book w przystępnych cenach, ale najpierw przybliżymy, czym warto kierować się przy zakupie!

Jak wybrać czytnik e-book?

Kiedy planujesz zakup urządzenia, sprawdzasz rankingi czytników e-book i czytasz specyfikacje poszczególnych modeli, możesz mieć wątpliwości, co warto wziąć pod uwagę. Które parametry są najistotniejsze? Czy kierować się recenzjami innych? Jeśli właśnie masz w głowie te i inne pytania – poniżej prezentujemy wskazówki, z  których dowiesz się, jak wybrać czytnik e-book na miarę swoich potrzeb.

  • Wielkość – w ofercie dostępne są elektroniczne czytniki w rozmiarach od 6 do nawet 10,3 cala. Jeśli chodzi o czytniki e-book do 500 zł, to najwięcej jest tych najmniejszych, 6-calowych. Niemniej jeśli rozmiar urządzenia odgrywa dla Ciebie ważną rolę, być może warto nieco dopłacić. Musisz wiedzieć, że choć małe są poręczne i zazwyczaj wygodne w użytku, to jeśli lubisz widzieć więcej treści na jednej stronie lub np. opierać o coś urządzenie i wówczas czytać, mogą być one lepszym rozwiązaniem.
  • Rozdzielczość – wybierając czytniki e-booków, parametr ten odgrywa kluczową rolę. Wpływa bowiem na wygodę czytania, a co za tym idzie – na to, że nasze oczy się nie męczą. Dobry czytnik posiada przynajmniej rozdzielczość 1024x768 pikseli, ale w ofercie znajdziesz zarówno nieco słabsze, jak i znacznie lepsze modele. Na przykład przekraczając nieco budżet 500 złotych, możesz nabyć urządzenia o rozdzielczości 1404 x 1072.
  • Podświetlenie ekranu – nowoczesne czytniki pozwalają nam swobodnie oddawać się lekturze w ciągu dnia bez konieczności doświetlania urządzenia (co np. nie jest możliwe w przypadku tabletów). Jeśli jednak chcesz czytać po zmroku czy w pomieszczeniach, ta funkcja jest bardzo istotna.
  • Wielkość pamięci – ma duże znaczenie, bowiem odpowiada za to, jak wiele plików możesz przechowywać na urządzeniu. Jeśli lubisz mieć własną bibliotekę, wracać do książek i zapisywać, gdy coś ciekawego wpadnie Ci w ręce, wybierz czytnik e-book do 500 zł o pojemności przynajmniej 4 GB.
  • Czas pracy czytnika – im będzie dłuższy, tym rzadziej musisz martwić się o jego ładowanie. Optymalnym jest, by nie było konieczne doładowywanie sprzętu częściej niż raz na dwa tygodnie. Warto jednak wiedzieć, że modele z górnej półki cenowej mogą działać do 6 tygodni przy normalnym użytkowaniu.

Najlepszy czytnik e-book do 500 zł – polecane produkty

Tak jak zapowiadaliśmy powyżej, mamy dla Ciebie krótki ranking czytników e-book. Znajdziesz tu wyłącznie czytniki e-book do 500 zł, dlatego nie musisz martwić się o swój budżet. Pamiętaj jednak, że oferta jest znacznie szersza i jeśli dysponujesz większym budżetem, sprawdź koniecznie nowocześniejsze urządzenia, które z pewnością przypadną Ci do gustu!

  • inkBOOK Lumos 6" WiFi (czarny) – model, który jest bardzo chętny wybierany przez użytkowników. Wyróżnia go atrakcyjna cena, a jednocześnie dobra specyfikacja techniczna. To czytnik e-book do 500 zł, który ma 6 cali, podświetlany ekran, pamięć 4GB oraz łączy się przez WiFi. Atutem jest pełna wygoda czytania dzięki wyświetlaczowi E-Ink. 
  • Amazon 10 2019 6'' (z reklamami) (biały) – marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkownikówi oferuje swoje urządzenia w niższych cenach. W tym przypadku, w zamian za to, że możemy nabyć urządzenie w niższej cenie, od czasu do czasu spotkamy się z komunikatami marketingowymi Amazonu. Dodajmy jednak, że reklamy nie pojawiają się w książkach i nie wyświetlają podczas czytania. Urządzenie to ma 6 cali, ale wraz z atrakcyjną ceną w parze idzie nie najwyższa rozdzielczość – 800 x 600 pikseli. Jest to więc świetny czytnik e-book do 500 zł dla początkujących i niewymagających użytkowników, którzy mają ograniczony budżet. W urządzeniu dostępne jest podświetlenie, pamięć wynosi 4GB, a ponadto są dwie formy łączności bezprzewodowej – WiFi oraz Bluetooth. Dostępny jest również wariant czarny: Amazon 10 2019 6'' (z reklamami) (czarny) oraz te same modele pozbawione reklam: Amazon Kindle 10 4GB (bez reklam) (biały) i Amazon Kindle 10 4GB (bez reklam) (czarny)
  • Pocketbook 627 Touch Lux 4 (czarny) – nie mogło go zabraknąć w rankingu czytniku e-booków z uwagi na dużą popularność i dobry stosunek jakości do ceny. To kolejne 6-cio calowe urządzenie, rozdzielczością 1024 x 758 pikseli i podświetlanym ekranem. Na uwagę zasługuje duża pamięć – aż 8 GB. Dostępna technologia E-Ink zapewnia komfort czytania – ekran czytnika imituje kartkę papieru, dzięki czemu wzrok nie męczy się tak szybko, jak np. podczas lektury na tablecie. Dla osób ceniących design, dostępna jest inna wersja kolorystyczna: Pocketbook 627 Touch Lux 4 (szmaragdowy)

Czytnik e-book to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Możesz sprawić go sobie albo podarować bliskiej osobie. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak wybrać czynnik e-book oraz, że nasz mini ranking czytników e-book okazał się przydatny. Sprawdź teraz ofertę OleOle! i zamów najlepszy produkt!Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki OleOle, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@oleole.pl, telefon: 812 812 812, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!