PROMOCJE

Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

pralka Bosch Home Professional WAY24541PL

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
pralka Bosch Home Professional WAY24541PL
Bosch Home Professional WAY24541PL
2 499 zł
Opis i dane

Pralka Bosch WAY24541PL VarioPerfect. Perfekcja w Twoim rytmie

Klasa efektywności energetycznej   A+++ - dzięki najwyższej energooszczędności pomagasz chronić środowisko oraz ograniczasz swoje domowe wydatki.
Maksymalna prędkość wirowania(obr./min)   Dzięki optymalnej ilości 1200 obrotów , prane tkaniny będą odpowiednio osuszone, a jednocześnie zachowają swoją jakość i wyjmiesz czyste ubrania bez mocnych zagnieceń.
Technologia VarioPerfect   Dzięki tej technologii możesz wyprać pranie albo bardzo oszczędnie, albo wyjątkowo szybko.
 

Cechy i korzyści

vario-perfect

VarioPerfect

Innowacyjna funkcja VarioPerfect to dwie opcje, których możesz użyć korzystając z większości programów: TimePerfect i EcoPerfect. Dzięki nim to Ty decydujesz, czy urządzenie ma prać krócej czy oszczędniej. Panel pralki z systemem VarioPerfect wyposażony jest w dwa przyciski, które dają aż dwa sposoby na oszczędność, pozwalają zmniejszyć zużycie energii (do -50%) lub skrócić czas prania (do -65%). Wystarczy wcisnąć jeden z nich przed rozpoczęciem prania. Można je włączyć do większości programów. Za każdym razem osiągniesz perfekcyjną czystość prania w najwyższej klasie efektywności. Gwarancja 100% jakości.

Jak to działa?

Pralka zużywa najwięcej energii do podgrzania wody. Jeśli chcemy skrócić czas podgrzewana grzałka musi pracować z większą mocą. Jeśli wydłużymy pranie pralka do podgrzania wody będzie potrzebowała mniej energii. To tak jak z jazdą samochodem: jeśli chcesz dojechać gdzieś szybko – samochód spala więcej paliwa. Jeśli jedziesz ekonomicznie – to zajmuje więcej czasu.

Jak to działa
niezawodna niemiecka technologia

Pralki Bosch - niezawodna niemiecka technologia

Bosch to marka z ponad stuletnią tradycją. Od zawsze w centrum naszej uwagi byli klienci i ich zaufanie. Robert Bosch zwykł mawiać, że „woli stracić pieniądze, niż zaufanie”. Tym motto Bosch kieruje się na całym świecie – oczywiście także przy produkcji i sprzedaży pralek.

Trwałość na lata (grzałka antykorozyjna)

Od lat we wszystkich naszych pralkach instalujemy grzałki pokryte powłoką niklowo-cynkową, która redukuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu pralka będzie żyła z Tobą przez lata.

trwalosc-na-lata
 

Klasa Energetyczna A+++ - najwyższa klasa efektywności energetycznej

Klasa A+++ pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze wydane na rachunki za energię elektryczną. Od 2014 roku wszystkie nasze pralki w ofercie Bosch mają jedną wspólną klasę: A+++. Nasi klienci mają pewność, że bez względu na to, którą pralkę Bosch wybiorą, zawsze kupią pralkę najbardziej efektywną energetycznie.

najwyższa klasa
Niskie zużycie wody

Niskie zużycie wody

Pralki Bosch kupuje się na lata, dlatego rozumiemy, że niskie zużycie wody i energii jest bardzo ważne. Pralki Bosch o załadunku 8 kg zużywają mniej wody, niż pralki o maksymalnej ładowności 6 kg. Dzięki systemowi precyzyjnego dozowania wody są w tej kategorii prawdziwymi liderami, a Ty oszczędzasz na rachunkach za wodę.

Duża pojemność bębna

Duża pojemność bębna pozwoli na jednorazowe wypranie dużej ilości brudnych ubrań. Dzięki temu będziesz prać rzadziej i zyskasz czas dla siebie.

Duża pojemność będna
Wirowanie

Optymalne obroty

Większa liczba obrotów wirowania skutecznie usuwa wilgoć z pranej bielizny, która w efekcie jest bardziej sucha. Warto pamiętać, że wirowanie powoduje drgania, więc im wyższe ustawimy obroty, tym większy będzie zakres drgań. Dziewięć na dziesięć pralek kupowanych w Polsce ma 1000 lub 1200 obrotów. Niestety, bardzo wysokie obroty (np. 1600 na minutę) zwiększają zagniecenia, więc programując pranie należy czasem je redukować. Dzięki optymalnej ilości obrotów, których zaprogramowanie umożliwia pralka Bosch, prane tkaniny będą odpowiednio odwirowane z wody, a jednocześnie zachowają swoją jakość i wyjmiesz czyste ubrania bez mocnych zagnieceń.

Bęben VarioSoft

Bęben ten wyróżnia się nie tylko dużą pojemnością, ale też innowacyjną konstrukcją. VarioSoft to unikalna struktura wzorowana na kształcie kropli wody. Taka budowa bębna, w połączeniu z asymetrycznymi zabierakami w formie fali, stwarza doskonałe warunki zarówno do prania delikatnej bielizny, jak i silnie zabrudzonych ubrań z grubszych tkanin. Kształt wytłoczenia z jednej strony jest stromy – do mocnego prania, a drugiej strony jest gładki – to delikatnych tkanin.

Bęben VarioSoft
Anti

Poziom hałasu - pranie, którego nie słychać (AntiVibration Design)

Największe pralki Bosch z konstrukcją AntiVibration Design mają specjalne okrągłe wytłoczenia w obudowie, wytłumiające drgania i hałas. Dzięki temu są o wiele cichsze i bardziej stabilne.

Duży wybór programów automatycznych

Pralki oferują nawet kilkanaście programów automatycznych o rozmaitym przeznaczeniu np. do bawełny,wełny, tkanin delikatnych itd. Procesor pralki zawiera dane o postępowaniu w każdym z programów, dzięki czemu pralka wie, kiedy zacząć grzać wodę, kiedy włączyć odpowiednią liczbę obrotów, kiedy i ile razy powtórzyć płukanie. W Berlinie, inżynierowie całymi dniami sprawdzają nowe konfiguracje dla procesorów pralek metodą prób i błędów. Dzięki kilkudziesięcioletnim doświadczeniom jesteśmy pewni, że w pralkach Bosch wszystkie programy działają z perfekcyjną precyzją.Istnieje sporo ciekawych, często niedocenianych programów, jak np.: AntyAlergia, w którym proces płukania jest specjalnie przystosowany do potrzeb alergików, czy Super Krótki 15, przystosowany do prania lekko zabrudzonego prania (np. kilku koszulek, czy bielizny) w 15 minut – z gwarancją doskonałego efektu. Wybierając nową pralkę zastanów się, jakie tkaniny najczęściej pierzesz i które programy byłyby dla Ciebie najbardziej przydatne.

Programy automatyczne
Odplamianie

Odplamianie dostosowane do potrzeb

Wiodące modele pralek Bosch pozwalają wybrać jedną z 16 opcji, proponowanych po naciśnięciu przycisku „Odplamianie”. Każda z nich przystosowana jest do zwalczania innego rodzaju plam, np. z cytrusów, zupek dla dzieci, czekolady, krwi czy wina. Opcję usuwania konkretnych plam można aktywować w każdym z programów, bez względu na rodzaj tkanin. Funkcja odplamiania zmienia ustawienia programu, wspomagając usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz: TimePerfect czy EcoPerfect
masz pewność, że rezultaty są zawsze takie same i pranie idealnie czyste.
 

WAY24541PL - Komfort i bezpieczeństwo

 • VarioPerfect - system pozwalający wyprać albo wyjątkowo szybko, albo bardzo oszczędnie. Opcja TimePerfect zaoszczędzi Twój czas, natomiast jeśli chcesz oszczędzać energię i chronić środowisko naturalne zastosuj EcoPerfect.
 • AquaStop - elektroniczny system bezpieczeństwa gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem. Jest objęty dożywotnią gwarancją, a gdyby nie zadziałał Bosch pokryje koszty remntu (także u sąsiadów).
 • WaterPerfect system, który pozwala idealnie gospodarować wodą, pobierając odpowiednią jej ilość podczas każdego prania.
 • Bęben VarioSoft - specjalna konstrukcja bębna sprawia, że w zalezności o tego czy kreci się w lewo lub prawo raz pierze delikatnie, a raz mocno - dzięki temu nadaje się do prania delikantego i do wymagających plam.
 • AntiVibration Design - dzięki specjalnym wytłoczeniom na bocznych ścianach obudowy wyeliminowane zostały wibracje powstające przy wirowaniu.
 • ECARF - ECARF to brytyjska fundacja działająca na rzecz alergików. Ten znak jest szczególnie ważny - inaczej niż w przypadku wielu podobnych rekomendacji, znaku ECRAF nie można kupić. Pralki z tym znakiem doskonale wypłukują środki do prania i są polecane osobom z alergiami.
 • Czujnik zabrudzenia wody - AquaSensor.
 • EcoSilence Drive - ekstremalnie energooszczędny i wyjątkowo cichy slinik indukcyjny. Jest też o wiele trwalszy niż zwykłe napędy.
 • Funkcja dołożenia prania.
 • Kontrola ilości piany - gdy piany jest zbyt dużo, system powtarza proces płukania w celu uzyskania zadowalającego efektu.
 • Kontrola wyważenia urządzenia.
 • Opcja zimnego prania dla wszystkich programów.
 • Opóźnienie rozpoczęcia programu - dzięki tej funkcji rozpoczęcie programu prania możesz przesunąć tak, jak Tobie jest wygodnie.
 • Podświetlany programator.
 • Przyciski Touch-Control - wystarczy lekkie dotknięcie, aby uzyskać żądane ustawienia i uruchamiać wybrane funkcje. Każda zmiana zostaje zasygnalizowana przez wskaźnik optyczny i sygnał akustyczny.
 • Samoczyszcząca szufladka na detergenty.
 • Sygnał dzwiękowy - zawsze wiadomo, kiedy zakończył się program.
 • Udogodnienie do stosowania żelu do prania.
 • W pełni elektroniczne sterowanie - za pomocą jednego pokrętła można obsłużyć wszystkie programy.
 • Wielostopniowa ochrona przed zalaniem -trzy elementy zabezpieczające: blokada otwarcia okna w czasie prania, mocny wąż testowany pod ciśnieniem 7 bar, automatyczne wypompowanie wody, w przypadku spadku jej poziomu wewnątrz pralki.
 • Woda Plus - opcja idealna dla rodzin z małymi dziećmi i alergików. Pralka w czasie płukania pobiera dodatkowe 2l wody, gwarantując idealne wypłukanie resztek detergentu.
 • Wskaźnik załadunku z rekomendacją dozowania.
 • Wyświetlacz tekstowy TFT z menu w języku polskim.
 • Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci.
 
 
Oszczędzaj z klasą A+++
Oszczędzaj z klasą A+++
Klasa energetyczna A+++ pomoże Ci znacznie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz mieć także pozytywny wpływ na środowisko.
Wypierz więcej za jednym razem
Pojemna pralka to konieczność w przypadku dużej rodziny. Dzięki niej możesz wyprać jednorazowo większą ilość ubrań. Duży bęben przydaje się także przy praniu pościeli lub grubych koców.
Wypierz więcej za jednym razem
Wybierz - szybko czy oszczędnie?
Wybierz - szybko czy oszczędnie?
VarioPerfect to dwie funkcje, które na dwa różne sposoby pomogą Ci oszczędzać: TimePerfect - czas prania, a EcoPerfect - zużytą wodę i energię. Od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz.
Bądź eco
Funkcja EcoPerfect pozwala zużyć mniej wody i prądu. Dzięki temu zmniejszą się Twoje rachunki, a Ty zadbasz o środowisko.
Bądź eco
Pierz szybko i skutecznie
Pierz szybko i skutecznie
Włączenie funkcji TimePerfect umożliwia skrócenie czasu prania nawet do 65%. To idealne rozwiązanie, gdy brakuje Ci czasu.
Pierz bezpiecznie z niezawodnym silnikiem
Indukcyjny silnik EcoSilence Drive wyróżnia się cichą i energooszczędną pracą. W porównaniu ze zwykłymi silnikami gwarantuje także dużą trwałość.
Pierz bezpiecznie z niezawodnym silnikiem
Dopasuj ruchy bębna do materiału
Dopasuj ruchy bębna do materiału
Bęben VarioSoft oferuje różne ruchy w zależności od wybranego programu - bardzo delikatne lub szybsze. Dzięki temu wszystkie ubrania są dokładnie wyprane.
Dopasuj parametry do wagi prania
Automatyka wagowa mierzy załadunek i dostosowuje do niego odpowiedni czas prania. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wodę i prąd, a jednocześnie skrócić czas prania.
Dopasuj parametry do wagi prania
Wygraj z alergią
Wygraj z alergią
AntyAlergia to dodatkowe płukanie stworzone z myślą o alergikach. Dzięki niemu skutecznie zostają usunięte resztki detergentów, które najczęściej powodują uczulenia.
Zmniejsz wibracje dzięki specjalnej obudowie
Obudowa pralki posiada na bocznych ściankach specjalne wytłoczenia, które zmniejszają wibracje podczas wirowania. Dzięki temu urządzenie jest cichsze i bardziej stabilne.
Zmniejsz wibracje dzięki specjalnej obudowie
Zmniejsz rachunki dzięki WaterPerfect
Zmniejsz rachunki dzięki WaterPerfect
WaterPerfect dostosowuje ilość wody do wielkości załadunku. Dzięki temu możesz wyprać nawet najmniejszą ilość ubrań bez martwienia się o duże rachunki.
Trzymaj pianę pod kontrolą
System kontrolujący ilość piany uruchamia dodatkowe płukanie w przypadku przedozowania środka piorącego. Dzięki temu ubrania zostaną dokładnie wypłukane.
Trzymaj pianę pod kontrolą
Ułatw sobie prasowanie
Ułatw sobie prasowanie
Funkcja "mniej zagnieceń" zmienia parametry prania tak, aby ubrania po wyjęciu z pralki były jak najmniej pogniecione. Dzięki temu dużo łatwiej się prasują.

Dane techniczne

pralka Bosch Home Professional WAY24541PL

Typ załadunku od przodu
Wymiary bez elementów wystających (GxSxW) 59 x 60 x 85 cm
Kolor urządzenia  biało-srebrny
Sterowanie elektroniczny
Wyświetlacz elektroniczny LCD
Efektywność energetyczna   
Wielkość załadunku 9 kg
Klasa efektywności energetycznej A+++
Roczne zużycie prądu 189 kWh = 115,29 zł rocznie
Roczne zużycie wody 11300 litrów
Klasa efektywności wirowania B
Maksymalne obroty wirowania 1200 obr/min
Poziom hałasu (pranie/wirowanie) 52 dB / 75 dB
Wilgotność resztkowa 53 %
Zużycie prądu 1,1 kWh
Zużycie wody 51 litrów
Klasa skuteczności prania A
Programy i funkcje   
Programy antyalergiczny, bawełna, delikatny, koszule, mix, pierze/puch, sport, syntetyki, szybki 15 min, wełna
Regulacja obrotów wirowania płynna
Możliwość zmiany temperatury wyświetlacz elektroniczny
Mniej zagnieceń (łatwe prasowanie) tak
Automatyka wagowa tak
Wskaźnik przebiegu programu  tak
Dodatkowe opcje  AntiVibration Design - zwiększona stabilność i zmniejszona głośność pracy urządzenia, AntyAlergia, automatyka prania, automatyka wagowa, bęben varioSoft, EcoPerfect, kontrola piany, równomierne rozłożenie ładunku w bębnie, silnik EcoSilence Drive, sygnał dźwiękowy końca pracy, system czyszczący szufladę na detergenty, TimePerfect, VarioPerfect, WaterPerfect, wskaźnik wielkości załadunku
Bezpieczeństwo użytkowania   
Blokada rodzicielska (panelu sterowania) nie
Bezpieczeństwo  blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Parametry zewnętrzne   
Wymiary opakowania  68 x 64 x 87 cm
Waga z opakowaniem  67 kg
Wyposażenie   
Wyposażenie standardowe  instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy z zabezpieczeniem przed zalaniem, wąż odpływowy
Gwarancja   
Gwarancja producenta  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
 • Cena: 2 000 zł - 2 499 zł
 • Marka: Bosch
 • Typ załadunku: od przodu

Ocena klientów

5 na podstawie 3 ocen
5
(3)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
 • głośność pracy
 • pojemność
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
pierwsza pralka bosch
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
20-05-2014,
STASIEK
Potwierdzony zakup

Szału nie ma. Za te pieniądze sama powinna sie obsługiwać

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
pralka Bosch Home Professional WAY24541PL
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
05-06-2014,
5571203/2014
Potwierdzony zakup

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej pralki i POLECAM!!!!

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
nasz nowy nabytek
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
07-05-2014,
boschek

nasza pralka wyladowala na stercie odpadow i szybko zaczelismy sie rozgladac za nowa. w miare rsnacej gory prania w łazience coraz to szybciej. wszystkie sciezki kierowały nas tutaj, do tego sklepu internetowego, wszystkie jak jeden mąż ceny są tutaj najnizsze. i co moge pwoiedziec. zamowienie przebieglo bez zastrzezen. bardzo szybko, sprzet dziala jak na ta chwile doskonale.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Opinia została wydana na podstawie zakupionego towaru. Możemy zagwarantować, że autor zakupił opisywany sprzęt w sklepie OleOle! Wszystkie informacje zawarte w opinii są poparte prawdziwym doświadczeniem! Masz pytania? Możesz je zadać tutaj!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony oleole.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Bosch Home Professional WAY24541PL, wpisz 1017837 w wyszukiwarce oleole.pl.