PROMOCJE
poradnik-jak-zmienic-oblicze-ogrodu

Jak szybko i łatwo możesz zmienić oblicze Twojego ogrodu?

Gdy już cały świat dookoła nas się odmienił, zieleniejąc i obrastając nowymi pąkami, to najlepszy moment, żeby poświęcić trochę czasu naszym ogrodom. Kilka prostych zmian sprawi, że nabiorą one nowego charakteru i kształtu, zmieniając oblicze całej działki. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym będziesz w stanie w szybki i prosty sposób przeobrazić swój ogród w zupełnie nową strefę zieleni!

krzewy
krzewy

Krzewy do przycięcia

Przycięty krzew wygląda bardzo estetycznie i staje się zdrowszy, szybciej się rozwija oraz efektownie kwitnie. W zależności, czy masz bujny żywopłot, czy też kilka zarośniętych krzewów, zdecyduj, jaki kształt chcesz im nadać. Jeśli nie masz pomysłu, pamiętaj, że zawsze sprawdzi się klasyka – proste, kształtne przycięcie, do którego przyda Ci się sekator. Bardzo bezpieczny i prosty w użyciu sekator akumulatorowy AHS 55-20 LI marki Bosch umożliwia cięcie nawet średnio grubych gałęzi.

Dookoła rabatki

Kiedy już zadbaliśmy o krzewy, warto zwrócić uwagę na rabatki. Żeby nie uszkodzić roślin na rabatce, a jednocześnie schludnie oddzielić ją od reszty ogrodu, najlepiej użyć akumulatorowych nożyc do trawy ISIO 3 marki Bosch, które doskonale nadadzą się do dokładnego przycięcia trawy dookoła rabatki. Dzięki temu piękno roślin nie będzie przysłonięte przez narastający na nie trawnik, a Ty szybko i dokładnie nadasz mu charakteru! ISIO 3 występuje także w zestawach z nożyce do trawy, do krzewów i rękawice ochronne bądź nożyce do trawy i drążek teleskopowy dla Twojej wygody.

Porządek na jesień

Na jesień przyda nam się akumulatorowa dmuchawa do liści ALB 18 LI marki Bosch. To właśnie w tym okresie warto usuwać opadłe liście, które zasypują nasze krzewy i inne rośliny. Resztą nie warto się przejmować – przydadzą się jako ściółka użyźniająca glebę.

krzewy

Jeśli do zmian przygotujesz się odpowiednio wcześniej – mając już wybrane i kupione rośliny, Twój ogród nabierze nowego wyglądu szybciej niż Ci się wydaje. Pamiętaj, że dobry plan pozwoli Ci przejść przez wszystkie działania szybko i konkretnie. Staraj się nie odkładać prac w ogrodzie na później – latem może być na nie za gorąco oraz nie wszystkie rośliny nadają się do sadzenia w tym okresie. W takim razie nie czekamy i już dziś zabieramy się do pracy!