PROMOCJE
poradnik-jak-zmienic-oblicze-ogrodu
prace w ogrodzie

Akcesoria do ogrodu – podstawowy zestaw każdego ogrodnika i działkowca

Ogród umożliwia wypoczynek nawet podczas ekstremalnych upałów. Warunek jest jeden – musisz poświęcić mu trochę czasu i pracy. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela ogrodu.

Żar leje się z nieba, ale dla ciebie nie jest to wielki problem. Zielony i zadbany ogród zapewnia ci schronienie przed upałem i nawet najbardziej dokuczliwymi promieniami słońca. Dla takich chwil warto przez cały rok troszczyć się o swój ogród i zainwestować w odpowiednie wyposażenie. Tym bardziej, że narzędzia i akcesoria ogrodnicze są dziś tanie i u nas łatwo dostępne. Które z nich będą jednak najbardziej przydatne?

Nawadnianie

To właśnie zieleń najbardziej doceniamy, gdy słupki rtęci na termometrach niebezpiecznie rosną. By móc się nią cieszyć w takich chwilach, od wiosny do jesieni musisz oczywiście zadbać o to, by rośliny w twoim ogrodzie otrzymywały odpowiednią dawkę wody. Codzienne podlewanie bywa jednak męczące. Wyręczą cię w tym zraszacze oraz systemy nawadniające, dzięki którym twoja praca sprowadzi się tylko do przekręcenia zaworu.

Koszenie

Chociaż zieleń w każdym ogrodzie gra pierwsze skrzypce, nie można dopuścić do tego, by rozrastała się w niekontrolowany sposób. Właśnie dlatego w twoim garażu koniecznie powinno znaleźć się miejsce na kosiarkę i narzędzia do przycinania drzew i krzewów. Najlepiej zrobisz wybierając modele elektryczne, dzięki którym prace pielęgnacyjne będą dużo szybsze i, co najważniejsze, przyjemniejsze bez względu na to, jak twarde okażą się gałęzie.

Koszenie

Meble ogrodowe

Bez nich odpoczynek w ogrodzie byłby niemożliwy. Warto wyposażyć się nie tylko w niezbędne podczas rodzinnych imprez stół i krzesła, ale także meble, dzięki którym naprawdę się zrelaksujesz. Wygodne leżaki, chroniące przed deszczem i słońcem parasole czy dmuchane pufy to niezbędne wyposażenia każdego miłośnika wypoczynku pod gołym niebem. Jeśli spędzasz w nim dużo czasu, przemyśl też zakup wodoodpornej skrzyni, w której pomieścisz naczynia i inne przydatne drobiazgi.

Grill

Potrafisz wyobrazić sobie bez niego spotkanie ze znajomy w letni wieczór? By wasze imprezy były naprawdę udane, warto kupić solidny i łatwy w obsłudze grill. Rozpalanie węgla drzewnego ma wprawdzie pewien urok, ale znacznie wygodniejsze i czystsze mogą okazać się modele zasilane gazem lub energią elektryczną.