PROMOCJE

 

Co to jest i jak działa oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem elektrycznym filtrującym powietrze i usuwającym z niego zanieczyszczenia. Odpowiedni oczyszczacz jest w stanie skutecznie eliminować składniki smogu, alergeny, bakterie oraz wirusy. Zadaniem urządzenia jest zapewnienie czystego powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Niektóre z modeli dodatkowo mogą posiadać dodatkowe funkcje takie jak nawilżanie, jonizację powietrza, tryb nocny, tryb automatyczny, czy lampa UV. Ceny oczyszczaczy dostępne w oleole.pl zaczynają się już od 299 zł.

Zalety oczyszczacza

Ochrona zdrowia przed chorobami i infekcjami dróg oddechowych, oczyszczając powietrze z bakterii i wirusów

Pomoże pogłębić sen i da większy komfort podczas wypoczynku, wytwarzając powietrze o zwiększonej ilości tlenu

Poprawi komfort życia usuwając z powietrza pyły i toksyczne związki chemiczne

Podwyższy koncentrację i ułatwi pracę intelektualną oraz podniesie samopoczucie i nastrój, dostarczając świeże i czyste powietrze

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza?

- rodzaje filtrów
- poziom hałasu
- funkcje dodatkowe
- wydajność
-wielkość oczyszczanego pomieszczenia

Rodzaje filtrów

HEPASkuteczny w zwalczaniu bakterii, wirusów czy mikroskopijnych pyłów (m.in. PM 2.5), idealnie nadaje się dla alergików. WęglowySkutecznie usuwa lotne związki organiczne (m.in. benzopireny, benzen, formaldehyd, ksylen), zmniejsza stężenie ozonu oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. WstępnyZatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp. KatalitycznyPokryty tlenkiem tytanu jest obecnie najlepszym fotokatalizatorem w procesach rozpadu związków organicznych. Skuteczny w zwalczaniu alergenów, bakterii i wirusów. JonizującyPrzywraca właściwy poziom zjonizowania. Jony skutecznie oczyszczają powietrze z wirusów, bakterii, zarodników pleśni i roztoczy. NawilżającyPomaga zachować wilgotność powietrza, dzięki czemu można swobodnie oddychać nawet w okresie ogrzewania.

 

 

 

WYBRANE OCZYSZCZACZE:

Dla alergików i antysmogowe

Zastosowanie odpowiednich filtrów oczyszczających pozwoli na niemal całkowite usunięcie pyłków roślin, kurzu i roztoczy, zarodników pleśni czy drobnoustrojów. Poprzez nieszczelne okna, kratki wentylacyjne, czy też w czasie wietrzenia smog w ogromnej ilości dostaje się także do domów. Oczyszczacze najlepiej wyposażone w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym skutecznie usuną smog z pomieszczeń.

Z funkcją nawilżania

W okresie grzewczym powietrze w naszych mieszkaniach staje się suche, co może powodować wysuszenie skóry, drażniący kaszel, problemy z oddychaniem, podrażnienie spojówek i problemy ze snem. Oczyszczacze z funkcją nawilżania pozwolą na wyeliminowanie tych dolegliwości.

Z jonizacją

Oczyszczacz wykorzystujący technologię jonizacji wytwarza odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych. Jony szybko i efektownie oczyszczają każdy zakątek pomieszczenia. Powietrze staje się zdrowe, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i rześkie.

Smog w domu to prawdziwy horror. Olek i Olek na swoim kanale YouTube sprawdzają i wyjaśniają jak z najgorszymi zapachami świata oraz smogiem radzi sobie oczyszczacz powietrza.
*kod rabatowy obowiązywał do 07.11 do godz. 18:00.

 

 

 

 

 

 

 

MASKI ANTYSMOGOWE

Sezon grzewczy, nadmierna emisja spalin samochodowych czy zanieczyszczenia pochodzące z zakładów przemysłowych powodują powstawanie spalin oraz pyłów a to nic innego jak smog . Stężenie pyłów powoduje przekraczanie określonych norm zanieczyszczeń powietrza zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma wiatru oraz występuje duża wilgotność. Najbardziej narażeni na szkodliwość smogu jesteśmy podczas aktywności fizycznych wykonywanych na powietrzu, przyspieszony oddech powoduje pochłanianie większej ilości zanieczyszczeń . Maski antysmogowe Respro zatrzymują wdychanie szkodliwych substancji a tym samym chronią przed alergiami, chorobami układu oddechowego, chorobami serca oraz nowotworami.

 

Rodzaje filtrów

 

HEPA-TYPE

Chroni przed cząstkami stałymi z emisji spalin, kurz i pyłki (PM2.5 i PM10). Filtr pochłania nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, poprzez naładowane elektrostatycznie włókna. Rozwiązanie to, wyłapuje drobinki o średnicy nawet do 2,5 mikrometra.

DACC

Dzięki warstwie aktywnego włókna węglowego filtry te, chronią przed lotnymi związkami chemicznymi, które wytwarzane są podczas produkcji przemysłowej w fabrykach, emisji spalin samochodowych czy palenia w piecach. Nie chronią jednak przed drobnymi pyłami(PM2.5).

HEPA-TYPE + DACC

Filtr kombinacyjny, który posiada zarówno warstwę spojonych, elektrostatycznie naładowanych włókien jak i stuprocentowego splotu z aktywnego włókna węglowego. Dzięki temu pochłania kurz i pyłki oraz szkodliwe substancje. Filtr ten, powinien być stosowany w miejscach, gdzie występuje duże stężenie każdego rodzaju zanieczyszczeń.

 

Rodzaje masek Respro

Sportowa

Dostarcza odpowiednią ilość tlenu niezbędnego podczas aktywności fizycznych. Sprawdzi się dla biegaczy, rowerzystów czy rolkarzy, którzy poprzez wykonywanie aktywności na powietrzu narażeni są na wdychanie szkodliwych substancji. Wyposażona jest w zawory, które szybciej odprowadzają dwutlenek węgla, niechciane ciepło oraz parę wodną(zapobiega wilgotnieniu filtrów).

 

Sprawdź pozostałe modele

Do użytku codziennego

Przeznaczona dla osób, które spędzają dużo czasu w warunkach dużego zapylenia i chcą chronić się przed szkodliwym działaniem spalin lub alergenami. Odpowiednia budowa maski pozwoli na optymalny przepływ powietrza a anatomiczne kształty zapewnią idealne dopasowanie do twarzy i jej komfortowe użytkowanie.

 

Sprawdź pozostałe modele

Dla alergików

Wykonana jest z hipoalergicznego silikonu medycznego, przeznaczona dla osób, które są podatne są na wszelkiego rodzaju uczulenia.

 

Sprawdź pozostałe modele

Rozmiary masek

 

Rozmiar
Pomiar
XL
L
M
S
Obwód głowy
64-60
60-55
57-53
53-50
Długość od oka do podbródka (cm)
17,5-16
16-15
15-13
13-11
Obwód szyi
45-41
41-37
37-32
32-30,5

Informacje dodatkowe:

• Wszystkie filtry oraz zawory są wymienne

• Zawory nie niszczą się, mają jeden rozmiar

• Rozmiary masek Respro odpowiadają rozmiarom filtrów. Wyjątkiem jest maska w rozmiarze S, do niej odpowiedni rozmiar filtra to M

• Każdy zestaw filtrów i zaworów zawiera 2 sztuki

• Okres eksploatacji filtrów wynosi około 70 godzin aktywnego użytkowania, jednak ze względów higienicznych, należy wymieniać filtr raz na 4-6 tygodni

• Dzieci poniżej 8 roku życia nie powinny używać masek antysmogowych, mogą negatywnie wpłynąć na ich rozwijające się płuca